درخواست پدر رضا اوتادی از مقامات قضایی برای پیدا کردن قاتل پسرش

شنبه, ۲۰ام مرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

دادستان کرج از تشکیل یک اکیپ ویژه برای یافتن عامل قتل رضا اوتادی خبر داد. نماینده کرج در مجلس نیز از قول پدر رضا اوتادی در دیدار با با چند مقام دولتی و قضایی گفته پسرش هیچ مشکلی با نظام جمهوری اسلامی نداشته است.رضا اوتادی مغازه دار ۲۶ ساله است که در اعتراضات دوازدهم مرداد در گوهردشت کرج به ضرب گلوله کشته شد.

رضا شاکرمی دادستان کرج، گفته است تحقیقات ویژه ادامه دارد و اکیپ ویژه به این منظور تشکیل شده است. خبرگزاری فارس روز شانزدهم مرداد از قول دادستان کرج نوشت: « یک گروه ویژه از اسلحه‌شناسی، آگاهی، پزشکی قانونی، حفاظت سپاه پاسداران، حفاظت نیروی انتظامی و بازپرس برای بررسی پرونده قتل جوان کرجی در اغتشاشات اخیر تشکیل‌ شده است و تحقیقات به‌طور ویژه ادامه دارد.»

دادستان کرج پس از تایید کشته شدن جوان ۲۶ ساله در اعتراضات، روز چهاردهم مرداد در اولین اظهار نظر رسمی «تجمع کنندگان» را عامل تیراندازی خواند و بدون نام بردن از رضا اوتادی، گفت گلوله از سوی تجمع کنندگان و از پشت به جوان کرجی شلیک شده است.

جسد رضا اوتادی روز چهاردهم مرداد به خانواده تحویل و در کرج به خاک سپرده شد. خانواده اوتادی تاکنون حاضر به گفتگو با رسانه‌ها و فعالان حقوق بشر نشده‌اند. اما مسئولان استان البرز سیزدهم مرداد با خانواده رضا اوتادی دیدار کرده‌اند. در این دیدار فرماندار کرج، امام جماعت گوهردشت، معاون سیاسی-امنیتی استان البرز و نماینده کرج در مجلس حضور داشته‌ اند. خبر را فرماندار کرج روز شانزدهم مرداد اعلام کرد.

سیروس شفقی به خبرگزاری فارس گفت پدر رضا اوتادی در این ملاقات، از مسئولان قضایی خواسته است عاملان قتل فرزندش را پیدا کنند. فرماندار کرج همچنین به نقل از پدر رضا اوتادی گفت فرزندش (رضا) با نظام و انقلاب مشکلی نداشته است.

دیدار مسئولان قضایی-امنیتی با خانواده قربانیان و کشته شدگان اعتراضات، معمولا با وعده و تهدیدهای ضمنی خانواده برای انصراف از پیگیری و مصاحبه همراه است. دادن وعده‌هایی مانند کمک از سوی بنیاد شهید در صورت سکوت و در مراحل بعدی تهدیدهایی چون بازداشت و آزار و اذیت خانواده معمولا در خصوص چنین ملاقات‌هایی گزارش شده است.

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع امنیتی ناشناس اعلام کرد رضا اوتادی با گلوله سرنشینان یک خودرو پژو و از اسلحه‌ای غیر سازمانی کشته شده است. مقامات قضایی-امنیتی ایران مسئولیت شلیک و کشته شدن معترضان را به عهده نمیگیرند و آن را به مخالفانی نسبت می‌دهند که به گفته آنها با هدف بدنام کردن و بی‌ثباتی جمهوری اسلامی به ترور معترضان و یا به قول آنان «پروژه شهیدسازی» اقدام می کنند.

اعتراضات سراسری مرداد‌ماه در مخالفت به فقر و فساد سیاسی در اغلب شهرها با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و شمار زخمی و بازداشت شدگان هنوز اعلام نشده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.