عدم اجرای تفکیک جرایم و شرایط سخت کورش پرستاره در زندان بوشهر

یکشنبه, ۲۱ام مرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – کورش پرستاره شهروند بوشهری و زندانی سیاسی که چندی پیش جهت تحمل حکم سه ماه حبس خود راهی زندان بوشهر شد، بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرایم و به دلیل نبود بند مخصوص زندانیان سیاسی، در بند سه این زندان که محل نگهداری زندانیان با اتهامات مالی است نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کورش پرستاره شهروند بوشهری و زندانی سیاسی که چندی پیش جهت تحمل حکم سه ماه حبس خود راهی زندان بوشهر شد، با عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در بند سه این زندان نگهداری می‌شود.

بند سه زندان بوشهر محل نگهداری زندانیان خشن و با اتهامات مالی است. عدم وجود بند سیاسی باعث شده تا بنا بر عرف معمول زندانیان با اتهامات سیاسی به بند سه این زندان منتقل شوند.

به گفته یک منبع مطلع از وضعیت آقای پرستاره، مسئولان زندان تاکنون به درخواست و پیگیری‌های خانواده این زندانی جهت انتقال ایشان به بند دیگر توجهی نکرده‌اند.

لازم به یادآوری است، کورش پرستاره در تاریخ ۱۳ مردادماه برای تحمل محکومیت ۳ ماه حبس خود راهی زندان بوشهر شد. آقای پرستاره به اتهام “عضویت در جمعیت‌ها به جهت برهم زدن امنیت کشور” به حبس محکوم شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.