دردسر تازه خوزستانی‌ها؛ بی‌خوابی شبانه به‌خاطر بوی بد

چهارشنبه, 14ام شهریور, 1397
اندازه قلم متن


در چند سال اخیر ۴۰۰ هزار نفر از خوزستان به سمت شمال کشور مهاجرت کرده‌اند و ساکنان این استان شب‌ها از «بوی بد» ناشی از آتش‌سوزی هورالعظیم نمی‌توانند بخوابند.

پروانه سلحشوری٬ نماینده مجلس این خبر را اعلام کرده و افزوده «آب ناسالم، ریزگردها و هوای نامطبوع، گرما٬ بیکاری، فقر و گرانی باعث شده تا مردم مجبور به ترک محل سکونت خود» شوند.

سلحشوری اضافه کرده «جمعیت استان خوزستان حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که با توجه به این میزان مهاجرت، می‌توان گفت که حدود ۱۰ درصد جمعیت این استان مهاجرت کرده‌اند.»

به گفته وی «ساکنان خوزستان شب‌ها به دلیل بوی سوختگی که گفته می‌شود از سوختن هورالعظیم است یا شاید علت دیگری دارد، نمی‌توانند بخوابند.»

چندی پیش نیز مسعود خیاط‌زاده٬ رئیس اتاق بازرگانی «آبادان» گفته بود که مهاجرت از این شهر آغاز شده٬ کارخانه‌ها تعطیل و مردم اعتماد خود به مسئولان را از دست داده‌اند.

سال گذشته هم پرویز کردوانی که از او به عنوان «پدر علم کویر شناسی و جفرافیای ایران» نامبرده می‌شود، نسبت به تداوم «مهاجرت شهروندان خوزستان به دلیل آلودگی آب» هشدار داده بود.

استان خوزستان به گفته مقام‌های ارشد محلی در حال خالی شدن از نیروهای متخصص است که از نظر «مساحت در رتبه ۱۰ و از لحاظ جمعیت در رتبه پنجم» ایران قرار دارد.

پیش از این نمایندگان شادگان و ایذه در مجلس هم نسبت به مهاجرت گسترده از استان خوزستان هشدار داده بودند.
از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.