حزب ملت ایران: هرگونه خشونت و عملیات تروریستی تحت هر عنوان محکوم می ‏باشد

یکشنبه, 1ام مهر, 1397
اندازه قلم متن

هرگونه خشونت و عملیات تروریستی تحت هر عنوان محکوم می ‏باشد

هم  میهن؛

دیروز رویداد خشونت ‏بار و خونین تروریستی در سالروز حمله عراق بعثی به کشورمان روی داد که شوربختانه، تعداد بسیاری از هم میهنان بی گناه‏ مان در این اقدام ضد میهنی، جان باختند.

این رویداد در شرایطی که مردمان کشورمان روزهای سخت و دشوار اقتصادی را طی می ‏کنند که بخشی ناشی از تحریم آمریکا و بخش عمده آن ناشی از ناکارآمدی مدیریت اقتصادی و گستردگی رانت‏ خواری و فساد روز افزون در بدنه‏ ی مدیریتی کشور است، حکایت از آن دارد که بخشی از کار بدستان جمهوری اسلامی‏ از درک موقیعت خطیر ایران در منطقه ناآگاه بوده یا آگاهانه نسبت به معیشت و رفاه ملت و صیانت از ثروت بی‏ توجه هستند.گسترش روز افزون نارضایتی‏ ها در جامعه ‏ی ایران شرایطی را پدید آورده که دشمنان تاریخی و سوگند خورده ایران این روزها فرصت را غنیمت شمرده و تلاش کنند تا در پناه نارضایتی‏ ها و خشم و ناامیدی ملت از هر گونه اصلاح و تغییر رویه ‏ی کاربدستان حکومت، نهایت بهره‏ برداری را برای نفرت پراکنی و دامن زدن به اختلافات بین اقوام ایرانی ببرند.

 مدت‏ هاست که شاهد آن هستیم  گروه ‏های تجزیه ‏طلب با توسل به امکانات فضای مجازی، به صورت شبانه‏ روزی در حال دمیدن بر تنور اختلافات و از هم گسستگی ملی هستند و برای پیش برد اهداف شوم خود بر روی عدم برخورداری از امکانات و رفاه اقتصادی و اجتماعی مانور می‏ کنند که باید گفت توزیع ناعادلانه ‏ی ثروت و فزونی اختلاف طبقاتی امروز دیگر اختصاص به منطقه و شهر و استان مشخصی از کشور ندارد؛ بلکه فقر و بیکاری و ناکارآمدی مدیریت در زمینه ‏های زیست محیط و کشاورزی و بحران آب و هزاران مشکل دیگر در همه جای ایران من‏ جمله پایتخت نیز وجود داشته و دارد.

مگر نه این که در پایتخت نیز فقر و اعتیاد و حاشیه نشینی و بیکاری و فقر امروزه به یک گرفتاری و چالش ملی تبدیل شده است؟ آیا این می‏ تواند بهانه ‏ای برای عده ‏ای شود تا دست به سلاح برده و اقدامات تروریستی انجام دهند؟ مگر هم‏ میهنان در همه استان ‏ها به ویژه سیستان و بلوچستان، لرستانی و گیلانی و شیرازی یا هرمزگانی ما، در رفاه مطلق قرار دارند و از تمام ثروت و امکانات ملی برخوردار هستند؟

هم‏ میهنان؛

به اثبات تجربه‏ ی تاریخ، هر آیینه اعتراضات مسالمت ‏آمیز و مدنی اگر در مدار خشونت قرار گیرد، بی‏ گمان منجر به باز تولید چرخه خشونت خواهد شد و اساسا نتیجه‏ ای جز استمرار و تحکیم استبداد نخواهد داشت.

آن چه که دیروز در رژه سالروز آغاز جنگ ایران با دشمن بعثی روی داد، به اعتباری ادامه ‏ی سیاست ‏های دشمنان منطقه‏ ای و غربی برای ایجاد جنگ داخلی و در نهایت چند پاره نمودن کشورمان، ایران است. کافی است به نوع اعلام مواضع کشورها در خصوص تراژدی کشتار بیگناهان ایرانی توجه کنیم تا دوست را از دشمن تشخیص دهیم، کشوری چون عربستان که خود سرمنشا افراط‏ گرایی و تروریست وهابی است، سکوت مطلق کرده و مقامات کشورکی چون امارات متحده، حتا گستاخی را بدان حد رسانیده ‏اند که رسما بیان می ‏دارند چون این اقدام بر علیه نیروهای نظامی بوده نمی‏ تواند تروریستی باشد! عجبا که در این میان دستگاه دیپلماسی ایران، همچو همیشه، سیاست ترس خورده را در پیش گرفته و حتا توان پاسخ گویی قاطع به یک شیخ نشین را نیز ندارد.

رسانه‏ های دسیسه‏ چینی چون «بی. بی. سی» و «ایران اینترنشنال» نیز این روزها تلاش گسترده ‏ای را برای دامن زدن بین تیره ‏های ایرانی آغاز کرده ‏اند که باید تاکید داشت هم‏ میهنان عرب زبان ما در خوزستان و سایر نقاط ایران ، چندین قرن پس از مهاجرت به کشور ایران، اینک شهروند ایران محسوب شده و در کنار دیگر هم‏ میهنان خود زندگی مسالمت ‏آمیزی داشته‏ اند و حساب آنان از نوادگان «شیخ خزعل» جداست. فراموش نخواهیم کرد، پایمردی این عزیزان را در هشت سال جنگ با دشمن متجاوز بعثی را و پاس خواهیم داشت جانفشانی ‏های مثال زدنی‏ شان را برای پاسداری از کیان ایران.

ما از جمهوری اسلامی به عنوان حکومت حاکم، می‏ خواهیم نسبت به رفع مشکلات موجود در خوزستان در زمینه‏ های بیکاری، زیست محیط و معیشت مردم اقدامات عاجل و بایسته را در دستور کار خود قرار داده و نسبت به رفع تبعیض‏ های موجود و گماردن مدیران و سیاست‏ گزاران کار بلد، اهتمام ورزد.

طبیعی است دستگاه‏ های اطلاعاتی و امنیتی که سال‏ هاست مانع عمده فعالیت نیروهای سیاسی و ملی ‏گرا حتا در جمع‏ های کوچک و محدود نیز بوده در خصوص شناسایی عوامل تروریست ‏ها و تجزیه ‏طلبان در سرتاسر کشور و حامیان داخلی و خارجی آنان کوشا بوده و تا با تشکیل دادگاه‏ های ملی و علنی بر طبق موازین حقوق بشر، مرتکبین چنین جنایت و خیانت ضد میهنی به سزای اعمال خود برسند.

به اثبات تجربه تمدن ایرانی، این سرزمین ملک مشاع همه‏ ی تیره ‏ها و باشندگان ایران بوده و چنین اقداماتی اگرچه ممکن است موجب سوگوار شدن ملت شود اما خللی در همبستگی ملی پدید نخواهد آورد. راز مانا بودن و استمرار تاریخ و هویت ایرانی در مداراگری و همزیستی مسالمت‏ آمیز است و این ملت نیک آموخته که با احترام به گوناگونی خورده فرهنگ ‏های کشور خود می ‏تواند به تکامل و پویایی ملی برسد.

حزب ملت ایران اقدام جنایتکارانه دیروز را به شدت محکوم کرده و این رویداد خونین و جانباختن هم میهنان بی گناه و عزیزمان را نخست به ملت ایران، سپس به خانواده ‏ی این عزیزان، دل‏ آرامی می‏ گوید.

حزب ملت ایران از کشورهای مدعی حقوق بشر که مامن و پناهگاه رهبران گروه‏ های تروریستی هستند، می‏ خواهد که ضمن محکوم کردن این جنایت، تروریست ‏ها را از کشور خود اخراج نمایند و دست از تعریف استاندارد دوگانه نسبت به تروریست بردارند.

حزب ملت ایران از مجامع جهانی و حقوق بشری می‏ خواهد ضمن محکوم کردن تروریست در هر سطحی و با هر گرایشی، کشورهای حامی تروریست را پای میز محاکمه بین‏ المللی بکشاند.

حزب ملت ایران به کشورهای حامی تروریست‏ ها و جدایی‏ طلبان هشدار داده که دست از ادامه دشمنی تاریخی با ملت ایران کشیده چون نتیجه‏ ی حمایت از خشونت و تروریست چیزی جز ویرانی و کشتار روزانه زنان و کودکان و غیرنظامیان در منطقه نبوده و آنان نیز در بلندمدت از شرایط موجود متضرر خواهند شد.

حزب ملت ایران از ملت ایران می خواهد با توجه به رویدادهای موجود بر همبستگی و هویت ملی خود بیش از گذشته پایداری نمایند و اعتراضات به حق خود را بدون آلوده شدن به کردار خشونت ‏آمیز تا رسیدن به نتیجه، پی ‏گیری نمایند.

حزب ملت ایران از جمهوری اسلامی می ‏خواهد به عنوان حکومت حاکم، به وظیفه ذاتی خود در زمینه‏ ی ترویج و گسترش هویت ملی و ارزش‏ های ملی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد. امری که شوربختانه در چهار دهه گذشته، نه تنها مغفول ماند، بلکه عامدانه، به شدت سرکوب نیز شد.

حزب ملت ایران از دستگاه دیپلماسی می ‏خواهد نسبت به دفاع از منافع کشور و ملت ایران اقدامات لازم را انجام داده و در قراردادهای استعماری و تحمیلی در خصوص تمامیت سرزمینی و جدایی بحرین در دادگاه لاهه اقدام نماید.

حزب ملت ایران اعلام می‏ دارد در صورت هر گونه تهدیدی که منافع ملی و تمامیت سرزمینی ایران را به خطر بیاندازد در صفی یک پارچه در کنار ملت ایران و آرتش و سلاح داران کشور، از کیان و شرف ملی دفاع خواهد کرد.

حزب ملت ایران

اول مهر ماه ۱۳۹۷


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.