متیس اتهام دخالت آمریکا در حمله تروریستی اهواز را رد کرد

سه شنبه, ۳ام مهر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا تأکید کرد که این کشور هیچ نقشی در حمله تروریستی اهواز نداشته است. سپاه پاسداران آمریکا‌، اسرائیل و عربستان را به دست‌داشتن در این حمله متهم کرده است. ۲۵ نفر در این حمله مرگبار کشته شدند.

جیمز متیس‌، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به اتهام مطرح شده از سوی سپاه پاسداران ایران مبنی بر دست داشتن آمریکا در حمله تروریستی اهواز گفت: «حتی فکرش را هم نکنید که پای ما را وسط بکشید.»

سپاه پاسداران ایران آمریکا، عربستان و اسرائیل را مسئول حمله تروریستی ۳۱ شهریور ماه در اهواز می‌داند و اعلام کرده است که “پاسخ کوبنده‌ای” به عاملان این حمله خواهد داد. در حمله مرگبار روز شنبه به رژه نیروهای نظامی درشهر اهواز ۲۵ نفر کشته و حدود ۶۰ نفر مجروح شدند. این حمله سنگین‌ترین حمله تروریستی سال‌های اخیر در ایران به شمار می‌رود.

جیمز متیس دوشنبه دوم مهر ماه (۲۴ سپتامبر) در جمع خبرنگاران حوزه جنگ در ساختمان وزارت دفاع آمریکا، اتهام مطرح شده از سوی سپاه علیه آمریکا را “مضحک” خواند و تأکید کرد: «موضع آمریکا روشن است: نمی‌توانند چنین اتهامی علیه ما مطرح کنند.»

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به سخنان جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، گفت: «بد نیست بدانند که چه می‌گویند.»

حسین سلامی دوشنبه دوم مهر در مراسم تشییع جنازه قربانیان حمله تروریستی اهواز گفته بود: «سازمان‌دهنگان این حمله با جواب قاطع و کوبنده‌ای روبرو خواهند شد.»

جیمز متیس ابراز امیدواری کرد که چهره‌هایی “با تجربه” و “کمتر احساساتی” در ایران کنترل اوضاع را در دست گیرند.

سپاه پاسداران روز یکشنبه اول مهر با بیانیه‌ای اعلام کرد: «دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی به ویژه مثلث شیطانی غربی، عبری و عربی” در حال پیگیری پروژه انتقال ناامنی به داخل ایران هستند و حتی حاضرند زنان ، کودکان و مردم بیگناه را نیز آماج اقدامات کور و حقیر تروریستی قرار دهند.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز روز یکشنبه پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، در فرودگاه مهرآباد گفت که جمهوری اسلامی “از جنایت اهواز نخواهد گذشت” و به آن پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری فارس هم به نقل از سید محمود علوی، وزیر اطلاعات نوشته بود: «افرادی که به روی سربازان ارتش آتش گشودند، کشته شدند و شماری از همدستان آنها بازداشت شده‌اند.» محمود علوی تأکید کرده بود: «تعداد زیادی از عاملان حمله دستگیر شدند و هویت همه آنها، تا نفر آخر روشن خواهد شد.»
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.