یک زندانی در زندان تنکابن اعدام شد

سه شنبه, 3ام مهر, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان تنکابن که روز گذشته جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان نشتارود تنکابن منتقل شده بود صبح روز جاری اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ یک زندانی محبوس در زندان تنکابن که پیشتر به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود اعدام شد.

هویت این زندانی “مجید پیلی”، فرزند ولی، ۴۱ ساله، اهل رامسر توسط هرانا احراز شده است.

گفتنی است مجید پیلی متاهل و دارای یک فرزند ۹ ساله است.

هرانا روز گذشته در گزارشی از انتقال این زندانی به سلول انفرادی زندان نشتارود تنکابن جهت اجرای حکم اعدام خبر داده بود.

آقای پیلی که از حدود سه سال پیش به اتهام قتل در زندان تنکابن نگهداری می‌شد، دیروز دوشنبه جهت اجرای حکم اعدام از زندان تنکابن به سلول‌های انفرادی زندان نشتارود تنکابن منتقل شده بود.

یک منبع مطلع پیشتر در این خصوص به هرانا گفت: “حمید پیلی از حدود سه سال پیش همراه با خانم “زهرا قربان پور” به اتهام قتل “مجید ذبیحی” همسر خانم قربان‌پور بازداشت و در دادگاه تنکابن محاکمه شدند. در نهایت قاضی دادگاه آقای پیلی را به اتهام قتل به اعدام و خانم قربان‌پور را به اتهام معاونت در قتل به ۱۲ سال حبس محکوم کرد. حکم اعدام آقای پیلی نیز اوایل امسال در دیوان عالی کشور تایید شده بود.”

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.