احمد منتظری: سپاه در ساک‌های حجاج مواد منفجره جاسازی می کرد

سه شنبه, 10ام مهر, 1397
اندازه قلم متن

العربیه – احمد منتظری فرزند آیت‌الله منتظری در مصاحبه‌ای گفته است که سپاه پاسداران ایران در سال ۱۹۸۶ در ساک‌های حجاج مواد منفجره جاسازی کرد تا در مراسم مکه منفجر کنند.

فرزند آیت الله منتظری ماجرای ارسال اسلحه در آن زمان که عوامل جمهوری اسلامی بعدها تلاش کردند که سید مهدی هاشمی را به آن متهم کنند، عاری از حقیقت و یک تهمت بی اساس به مهدی هاشمی دانسته و تاکید کرده که این عمل کار سپاه پاسداران و با اشراف مستقیم علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود.

سپاه در آن زمان مقدار ۳۱۴ کیلو «تی ان تی» را برای خرابکاری و کشتن حجاج با هدف بی امن کردن مراسم حج و سپس مقصر دانستن پادشاهی سعودی در اداره حج به مکه می فرستند.

گفتنی است که آیت الله العظمی منتظری در ۱۷ مهر ۱۳۶۵ برابر سال (۱۹۸۶) در نامه‌ای مفصل که به خمینی در رابطه با اتهامات و قضایای مربوط به پرونده سید مهدی هاشمی از جمله تهمت وی به ارسال مواد منفجره با حجاج نوشت.

آیت الله منتظری خطاب به خمینی نوشت:«اینک یک ناجوانمردی و بی تقوائی را هم بشنوید: «سپاه در وقت حج یک کار غلط ناروا انجام می دهد و از ساک‌های حدود صد نفر حجاج پیرمرد و پیرزن بدون اطلاع آنان سوء استفاده می کند به نحوی که در عربستان در وقت حج آبروی ایران و انقلاب را بردند و آقای کروبی ناچار شد از ملک فهد طلب لطف کند، لابد حضرتعالی شنیده اید؛ آن وقت در همان کشور بعضی زمزمه راه می اندازند که خوب است بگوئیم از طرف سید مهدی هاشمی بوده، و یک نفر از شش نفر افراد سپاهی که متصدی این کار غلط بوده اند آمد نزد من و به من گفت مسئول من در سپاه اصرار می کند که بگویم از طرف سید مهدی هاشمی این کار انجام شده، و در مجلس و هیأت دولت و محافل دیگر هم شایع کردند، اینک آنان که در سپاه این کار غلط را انجام داده اند و در وقت حج آبرویمان را بردند غیر قابل تعقیبند، و آقای حسنی و سید مهدی هاشمی باید تعقیب و محاکمه شوند»؟!

به گفته افرادی از خانواده آیت الله منتظری خمینی در آن زمان به نامه‌های منتظری جواب نداد یا اگر هم جواب داد اطرافیان او و سپاه و وزارت اطلاعات مانع رسیدن آن نامه‌ها به آیت الله منتظری شدند.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.