کارگران شهرداری شوشتر شش ماه مزد طلب دارند/ دستمزد اسفند سال گذشته ۵۰ روز قبل پرداخت شد

جمعه, ۲۰ام مهر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در شهرداری شوشتر که تحت نظارت شرکت‌های پیمانکاری فعالیت می‌کنند بابت مطالبات مزدی شش ماه گذشته خود طلبکارند.

منابع کارگری در شهرداری شوشتر با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا گفتند: برخی کارگرانی که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری در بخش‌های مختلف شهرداری مشغول‌ به کار هستند، دستمزد شش ماه نخست سال جاری را از کارفرمای خود طلب دارند.

آنها همچنین از اعمال فشار پیمانکار بر نماینده صنفی کارگران واحد موتوری خبر می‌دهند.

به گفته کارگران خدماتی شهرداری شوشتر، پیش از این همه کارگران شاغل در شهرداری تحت مسئولیت مستقیم شهرداری مشغول کار بودند اما برخلاف نظر کارگران از دی ماه سال ۹۶ همه قراردادها به پیمانکاری تبدیل وضعیت شد.

کارگران تصریح کردند: تبدیل وضعیت قرارداد کارگران مشکلات آنها را دوچندان کرده است به طوری که شرکت‌های پیمانکاری توانایی مالی کافی برای پرداخت دستمزد کارگران را در سال جاری ندارند.

به گفته کارگران شهرداری شوشتر، این وضعیت در حالی ادامه دارد که حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در شهرداری دستمزد اسفند ماه سال گذشته خود را حدودا ۵۰ روز قبل دریافت کرده‌اند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، پرداخت حق بیم آنها نیز به تاخیر افتاده و از تیر ماه سال جاری اداره تامین اجتماعی شوشتر از تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی آنها خوداری می‌کند.

کارگران شهرداری شوشتر در خصوص پرداخت نشدن معوقات مزدی و بیمه گفتند که کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی دلیل بروز این اتفاق بوده است.

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ یکی از همکاران آنها که در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارگر را در واحد موتوری نمایندگی می‌کند، از سوی کارفرما تحت فشار قرار گرفته است.

به گفته آنها، پیمانکار با اعمال فشار روی نمایندگان صنفی کارگران واحد موتوری در پی ایجاد فضایی است که با ترساندن کارگران، مانع از پیگیری مطالبات کارگران از جانب شورای صنفی باشد.

آنها با بیان اینکه ماهیت نهادهای صنفی کارگری واقعی و اصیل، پیگیری حقوق قانونی همه افرادی است که در کسوت کارگر مشغول کارند، در ادامه گفتند: حدودا یک ماه پیش؛ این نماینده برای مدت ۱۰ روز از سوی کارفرما از کار معلق شد که با حمایت سایر کارگران به کارش بازگشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.