رئیس ستاد مبارزه با قاچاق: طی سه ماه گذشته، بیش از یک میلیارد لیتر سوخت از کشور قاچاق شده است

جمعه, ۲۰ام مهر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


علی مویدی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز پنحشنبه ۱۸ مهر/ ١١ اکتبر در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: در دو سه ماه گذشته بیش از یک میلیارد لیتر سوخت ازسرمایه این کشور به طرق مختلف قاچاق شده است. وی دلایل اصلی قاچاق سوخت را عدم تعادل قیمت سوخت داخل کشور و کشورهای همجوار و غفلت و بی‌توجهی در باره این پدیده و فقدان سازو کارهای مناسب برای جلوگیری از این معضل دانست. مویدی گفت که این مساله طی سال‌های گذشته موجب هدررفتن بخش قابل توجهی از سرمایه مردم شده و این روند همچنان ادامه دارد.

علی مویدی با بیان اینکه قاچاق سوخت، اتفاق ناگواری است، افزود: به دلیل عدم تنظیم قیمت سوخت شاهد این جرم مشهود در مرز ها به صورت روزانه هستیم و میلیاردها لیتر از سرمایه این ملت به تاراج می رود.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق و ارز گفت: این اختلاف قیمت که باعث به تاراج رفتن سرمایه کشور است، یک روزی باید به پایان برسد و اگر قرار باشد این اختلاف همچنان استمرار داشته باشد، باید شاهد تاراج رفتن سرمایه کشور باشیم.

علی مویدی گفت: طی ۶ ماه گذشته تلخ ترین صحنه برای من دیدن از بین رفتن سرمایه مردم در حوزه سوخت است؛ او تأکید کرد که باید توازنی از نظر قیمت سوخت بین داخل به خارج کشور داشته باشیم.

وی گفت: به لحاظ اختلاف فاحش قیمت بنزین و دیگر سوخت های فسیلی که در خارج از مرزهای ما، چندین برابر قیمت داخل است، مهار کردن این پدیده با شرایط کنونی میسر نیست و باید هرچه سریع تر در باره ایجاد راه کارهای مناسب در این باره تصمیم گیری شود.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.