در نامه‌ی سازمان معلمان ایران به رئیس‌جمهور مطرح شد؛ معلمی که دغدغه معاش دارد، نمی‌تواند با آرامش به تعلیم و تربیتِ فرزندان کشور بپردازد

شنبه, ۲۸ام مهر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


سازمان معلمان ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار بهبود اوضاع معیشتی معلمان و رفع کمبودهای آموزشی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از مهم‌ترین مطالبات معلمان، افزایش بودجه‌های آموزشی‌ست و پس از آن رفع دغدغه‌های معیشتی نیروی انسانیِ آموزش. در همین راستا، «سازمان معلمان ایران» در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، ضمن بیان مطالبات، خواستار رفع مشکلات شده‌است.

در این نامه آمده‌است: فرهنگیان به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان دولت اعتدال و تدبیر کوشیده‌اند تا با تمام توان و امید به وعده‌های جنابعالی، کار اداره کشور را به شما و تیم شما بسپارند. اینک اما نه تنها آموزش و پرورش و نهاد تعلیم و تربیت در اولویت کارهای شما قرار ندارد بلکه با این روند هیچ امیدی به بهبود اوضاع نمی‌توان داشت.

در ادامه‌ی این نامه انتقادات مطرح شده‌است: تا کی باید بگوییم و بنویسیم که اگر بتوانید محصولات بی‌کیفیت داخلی را با وارد کردن محصولات بهتر خارجی جایگزین کنید اما انسان مورد نظر در چشم انداز سند تحول و منابع انسانی با کیفیت را نمی‌توان از هیچ کشوری وارد کرد؟! تا کی با صبوری بگوییم و همایش بگذاریم و مقاله بنویسیم که آقایان معلمی که دغدغه معاش دارد نمی تواند با آرامش، و هنرمندانه به تعلیم و تربیت فرزندان کشور بپردازد؟! تا چه زمانی باید تکرار کنیم که کار این قشر شرافتمند روی چه تعداد نیروی انسانی کشور و چه بخش عظیمی از خانواده‌ها تاثیر می‌گذارد؟! تا کجا باید فریاد بزنیم تمام کشورهای پیشرفته‌ی جهان، عالمانه و هوشمندانه زیر بنای توسعه خود را بر آموزش و پرورش نهادند؟! آیا نمی‌دانید که تعداد زیادی از همکارانمان زیر خط فقر زندگی می‌کنند؟! آیا نمی‌دانید که افزایش بی‌رویه و افسار گسیخته تورم و کاهش قدرت خرید معلمان و کارمندان دارد بیداد می‌کند؟! آیا نمی‌دانید که مدیران مدارس به علت کمبود سرانه پرداختی دولت، با چه سختی‌هایی مدارس را اداره می‌کنند؟!

در بخشی دیگر از این نامه می‌خوانیم: اما ما می‌دانیم که درآمد دولت از فروش نفت و افزایش قیمت ارز فزونی یافته. ما می‌دانیم که درآمد دولت از دریافت مالیات بر ارزش افزوده و سایر پرداخت‌های مالیاتی (با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت‌ها) بسیار افزونتر شده است. ما می‌دانیم که قانون، افزایش مجدد حقوق و حمایت‌های دیگر را در مواقع خاص اجازه داده است. اگر شما مشکلات و راه‌حل‌ها را نمی‌دانید وای بر ما و اگر می‌دانید و کاری انجام نمی‌دهید یا نمی‌توانید انجام دهید وای بر شما ! به نظر می‌رسد شما تصور می‌کنید مشکلی وجود ندارد…..


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.