اخراج “یک دیپلمات ایرانی” از فرانسه در ارتباط با طرح بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین در پاریس

شنبه, ۵ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع غربی گزارش داد که فرانسه حدود یک ماه پیش یک دیپلمات ایرانی را از این کشور اخراج کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اخراج این دیپلمات ایرانی در ارتباط با پرونده تلاش برای بمب‌گذاری در نشست مجاهدین خلق در پاریس صورت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه به نام دیپلماتی که در هفته‌های اخیر از فرانسه اخراج شده است، اشاره نکرده و تاکید می‌کند: اخراج این دیپلمات ایرانی در سکوت کامل خبری در محافل رسانه‌ای فرانسوی انجام شده است.

در عین حال، این خبرگزاری، به نقل از دو منبع مطلع، تاکید کرد: دیپلماتی که به تازگی از فرانسه اخراج شده یکی از ماموران دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در پوشش یک مقام دیپلماتیک بوده است.

خبرگزاری فرانسه که موضوع اخراج دیپلمات ایرانی از فرانسه را پیگیری کرده است، به نقل از سه منبع مطلع دیگر تائید کرده است که اخراج دیپلمات ایرانی از فرانسه در ارتباط مستقیم با پرونده طرح بمب‌گذاری نافرجام در گردهمایی مجاهدین خلق در حومه پاریس بوده است.

بلژیک، در دوم ماه ژوئیه سال جاری (۲۰۱۸)، از خنثی کردن طرح بمب‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در فرانسه و بازداشت دو بلژیکی ایرانی‌تبار در این راستا خبر داد. گردهمایی سازمان مجاهدین خلق، در روز شنبه ۳۰ ژوئن/ ۹ تیر در حومه پاریس برگزار شد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.