اعتراض به حذف زنان از نوازندگی و شهری که کنسرت در آن ممنوع است

سه شنبه, ۸ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

مدیرعامل «خانه موسیقی ایران» به عدم صدور مجوز نوازندگی به زنان در برخی شهرستان‌ها انتقاد کرد.

به گزارش منجیل خبر، در نشست خبری کنسرت‌های پژوهشی که قرار است زمینه‌ای برای اجرای گروه‌های موسیقی جوان در خانه هنرمندان ترتیب دهد، دو موزیسین از دو شهر اصفهان و قم به انتقاد از شرایط موسیقی در شهر و استان خود پرداختند. سرپرست گروه موسیقی کاشان از عدم صدور مجوز برای نوازنده‌های خانم در اجرای صحنه‌ای در اصفهان انتقاد و سرپرست گروه «شوق» از قم نیز نارضایتی خود را از این که در این شهر اجازه برگزاری کنسرت داده نمی‌شود، ابراز کرد.

بنابراین گزارش به نقل از ایلنا، «مجید خلیق»، سرپرست گروه موسیقی کاشان گفت در استان اصفهان نوازندگان خانم نمی‌توانند روی صحنه بروند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به نوازندگان خانم مجوز رفتن روی صحنه را نمی‌دهد.

نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی ایران در این مورد گفت: «یکی از اعتراضات جدی ما که بارها و بارها مطرح شده، در مورد همین موضوع است. خود اداره ارشاد مجوز این کار را نمی‌دهد و این چندپارگی را به هیچ عنوان نمی‌توان توجیه کرد. این که یک مدیر ارشاد در یک استانی به گروهی که نوازنده خانم دارد مجوز ندهد، بارها و بارها مورد اعتراض ما قرار گرفته است و این جا نیز بار دیگر مطرحش می‌کنیم.»

«مهدی قاسمی»، سرپرست و خواننده گروه موسیقی شوق از قم نیز گفت: «من از شهری آمده‌ام که اجازه نداریم در آن کنسرت برگزار کنیم. سال ۹۵ کنسرتی در قم برگزار کردیم با گروهی به نام “مهبد” که به خاطر یک سری شیطنت‌ها، هم مدیر کل ارشاد قم دچار مشکل شد و هم وزیر ارشاد. در صورتی که آن کنسرت هیچ مشکلی نداشت.»

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.