اعتراض صنفی کارگران هفت تپه مقابل فرمانداری شوش/در فصل بهره‌برداری شکر، کارخانه تعطیل است

سه شنبه, ۲۲ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه صبح امروز برای پیگیری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه صبح امروز (۲۲ آبان ماه) در هفتمین روز از اعتراض صنفی خود برای پیگیری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش اعتراض صنفی برگزار کردند.

تعدادی از این کارگران در تماس با خبرنگار ما گفتند: در حال حاضر دست‌کم حدود ۳۰۰ نفر هستیم که به نمایندگی ازسوی حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کارگر شاغل در مجتمع نیشکر هفت تپه امروز (سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه) مقابل ساختمان فرمانداری شوش جمع شده‌ایم.

کارگران در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: تا این لحظه کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه با احتساب آبان ماه؛ ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند. بخش دیگری از اعتراض کارگران نیز ناشی از مشکلاتی‌ست که در ارتباط با تخلف برخی اعضای هیات مدیره و سهامداران مجتمع بوجود آمده است.

این کارگران که احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده؛ دستمزد آنها در ماه‌های آتی و نیز پرداخت عیدی و پاداش پایان سال‌شان به سرنوشت مطالبات مزدی پرداخت نشده‌ دچار شود.

آنها افزودند: مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از بهمن ماه سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده و اخیرا اخباری از منابع رسمی و غیررسمی در ارتباط با تخلفات برخی اعضای هیات مدیره و سهامداران مجتمع در مراجع قضایی رسانه‌ای شده است.

شرکت‌کنندگان در این اعتراض صنفی پیرامون دلیل دیگر مراجعه خود به فرمانداری شوش گفتند: از مسئولان فرمانداری می‌خواهیم به وضعیت بلاتکلیفی کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه کارگران آن برای همیشه رسیدگی کنند.

به گفته آنان؛ بعد از گذشت دو سال از زمان واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به بخش خصوصی، هنوز وضعیت این مجتمع و کارگران شاغل در آن به درستی مشخص نیست و مطالبات مزدی کارگران با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.

این کارگران در عین حال گفتند: در حال حاضر فصل بهره‌برداری از شکر است اما فعالیت کارخانه شکر به دلیل انجام تعمیرات متوقف شده است.

از: ایلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.