میزان کمک‌های مالی سالانه ایران به حزب‌الله لبنان

پنجشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

اسپوتنیک (روسیه) – مقامات آمریکایی اعلام کردندکه ایران سالانه یک میلیارد دلار به حزب الله و گروه‌های فلسطینی کمک مالی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران برای حمایت از حزب الله و گروه‌های فلسطینی سالانه یک میلیارد دلار هزینه می‌کند.

وی همچنین ایران را یکی از کشورهای اصلی حمایت کننده تروریسم خواند و افزود ایران به حمایت از ساختارهای تروریستی در منطقه خاورمیانه می‌پردازد.

ناتان سیلز گفت: اجازه بدهید تا آماری را در این باره اعلام کنم که باور آن سخت است، اما ایران سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان و ۱۰۰ میلیون دلار نیز به گروه‌های مختلف فلسطینی اختصاص می‌دهد که جمع این مبلغ کمک یک میلیارد دلاری به تروریسم می‌شود.

هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا ادامه داد: ما باید تلاش خود را بیشتر کنیم که ایران مجبور شود حمایت از تروریسم را کنار بگذارد. ما بر این موضوع واقف هستیم که آمریکا به تنهایی نمی‌تواند این تصمیم را عملی کند، از اینرو ما اصرا داریم که شرکای بین المللی ما برای مقابله با حمایت ایران از تروریسم با ما همکاری کنند.

وی همچنین گفت: ما نیاز داریم که بخش خصوصی نقش اصلی را در اینباره ایفا کند و بدون هیچگونه تعارفی اعلام می‌کنم که اگر با ایران روابط تجاری برقرار کنید، شما نیز تروریسم را حمایت مالی می‌کنید.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.