پنج سال بلاتکلیفی؛ هشتمین جلسه دادگاه یک زندانی محبوس در زندان زاهدان برگزار شد

جمعه, 25ام آبان, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – مولوی نورالدین کاشانی روحانی اهل سنت و زندانی محبوس در زندان زاهدان که از سال ۹۲ به صورت بلاتکلیف در این زندان محبوس است روز گذشته توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب زاهدان برای هشتمین بار محاکمه و مجددا ادامه دادگاه وی به جلسه دیگری موکول شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۹۷ هشتمین جلسه دادگاه مولوی نورالدین کاشانی، روحانی اهل سنت و زندانی محبوس در زندان زاهدان در شعبه ۲ دادگاه انقلاب زاهدان برگزار شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “مولوی نورالدین کاشانی که در زمان بازداشت مدیر مدرسه روستای شندک از توابع زاهدان بوده است بیش از ۵ سال به صورت بلاتکلیف در زندان زاهدان نگهداری شده و از سال ۹۲ تاکنون هشت بار دادگاهی شده ولی دادگاه وی نتیجه‌ای نداشته و هر بار مجددا به جلسه بعد موکول شده است”.

اتهامات عنوان شده علیه این زندانی “اقدام علیه امنیت کشور” و “محاربه از طریق عضویت در گروه های مخالف نظام” بوده ولی تاکنون حکمی علیه وی صادر نشده است.

پرونده این روحانی در سال ۹۵ در دادگاه ویژه روحانیت در حال بررسی بود و وی کلیه اتهامات مطروحه علیه خود را رد کرده و مدعی شده بود تمام اعترافات تحت شکنجه‌های شدید در بازداشتگاه اطلاعات سپاه از وی گرفته شده و بر اساس آنها این اتهامات علیه وی مطرح شده است.

مولوی نورالدین کاشانی در تاریخ ۱۶ مردادماه ۹۲ در راه منزل توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.