آمریکا چند نهاد و فرد ایرانی را به فهرست تحریمی‌ها افزود

چهارشنبه, 30ام آبان, 1397
اندازه قلم متن


وزارت خزانه‌داری ایالات متحده چند نهاد و فرد ایرانی، روسی و سوری را به فهرست تحریمی‌های خود افزود. اتهام آنها انتقال نفت ایران به سوریه و حمایت مالی از حماس و حزب‌الله لبنان اعلام شد.

روز سه‌شنبه، ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) وزارت خزانه‌داری ایالات متحده خبر از اعمال تحریم‌های تازه‌ای علیه چند نهاد و تبعه‌ی ایرانی، روسی و سوری داد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت که این اقدام علیه نهادها و افرادی صورت گرفته است که در قالب یک “طرح پیچیده‌” به تقویت رژیم بشار اسد و “فعالیت‌های پلیدانه” ایران پرداخته‌اند.

بر اساس داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌شدگان که سه نهاد و شش شخص حقیقی هستند از طریق شبکه‌ای که ایجاد کرده‌اند، میلیون‌ها بشکه نفت ایران را به سوریه انتقال داده‌اند.

گفته می‌شود که روسیه امکانات انتقال نفت را فراهم کرده و دست‌اندرکاران این “طرح” شیوه‌های گوناگونی را برای فروش و جابجایی درآمد حاصله به‌کار برده‌اند.

نهادها و افراد تحریم‌شده

نهادهای نام‌برده شده عبارتند از: میربیزنس بانک در مسکو وابسته به بانک ملی ایران؛ شرکت دارویی و پزشکی تدبیر کیش؛ شرکت گلوبال ویژن گروپ که دفتر اصلی آن در مسکو است.

افراد تحریم‌شده عبارتند از: دو شهروند ایرانی به نام‌های رسول سجاد و حسین یعقوبی میاب، معاون بین‌الملل بانک مرکزی، یک شهروند روس به نام آندری دوگایف، دو شهروند سوری به نام‌های حاجی عبدالناصر و محمد عامر الشویکی، صاحب شرکت گلوبال ویژه گروپ، و یک شهروند لبنانی به نام محمد قاسم البزال.

دولت ایالات متحده شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده و گفته است که با افراد و نهادهایی که قصد دور زدن این تحریم‌ها را داشته باشند، برخورد تندی خواهد کرد.

دونالد ترامپ‌، رئیس جمهوری ایالات متحده، پس از خروج از برجام در اردیبهشت سال جاری در دو دور تحریم‌های تعلیق‌‌شده علیه ایران را دوباره فعال کرد.

هفته گذشته جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کردکه اقدامات علیه ایران شدت خواهد یافت.

چند روز پیش برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، نیز در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، تاکید کرد که سیاست واشنگتن در برابر ایران، مقابله با “تهدیدهای” این کشور در منطقه و جلوگیری از کمک‌های مالی تهران به حماس و حزب‌الله است.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.