کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز اعتراضات و شعار برای آزادی کارگر زندانی

دوشنبه, 5ام آذر, 1397
اندازه قلم متن

عکسی که روز یکشنبه ۴ آذر،‌ از ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز منتشر شد.

کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز اعتصاب، با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعار «کارگر زندانی آزاد باید گردد» به خیابان ها آمدند و به اعتراضات خود در شوش ادامه دادند.

این کارگران یک روز پس از تجمع مقابل فرمانداری شوش، روز یکشنبه ۴ آذر در راهپیمایی خود به سمت میدان معلم شوش، خواهان سلب مالکیت بخش خصوصی از این شرکت و آزادی اسماعیل بخشی، یکی از کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت‌تپه شدند.

در اعتراض‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه شماری از معترضان بازداشت شدند که بیشتر آنها آزاد شده‌اند اما آقای بخشی و سپیده قلیان، فعال مدنی، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

اسماعیل بخشی به همراه «سپیده قلیان» فعال مدنی، در حالی همچنان در بازداشت به سر می برند که کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار به خبرگزاری ایلنا اعلام کرده است پرونده اسماعیل بخشی «امنیتی‌» است و وزارت کار نمی‌تواند وارد این پرونده شود و کاری برای او انجام دهد.

در پی بازداشت کارگران نیشکر هفت تپه، «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی با هشتگ «کارگران هفت تپه» نوشت: «خامنه‌ای ادعا می‌کند که در جهان، مانند ایران دموکراسی واقعی وجود ندارد. یادآوری: در دموکراسی‌های واقعی کارگرانی را که برای حقوق و دستمزد خود به اعتراضات مسالمت آمیز دست می‌زنند دستگیر نمی‌کنند.»

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه که چند ماه است دستمزد دریافت نکرده اند، معتقدند که کارفرمای جدید توان اداره این مجتمع را ندارد.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.