حمایت کنگرهٔ اتحادیه کارگری انگلستان (TUC) و اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان (IWW) از کارگران فولاد اهواز

جمعه, ۳۰ام آذر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

کنگره اتحادیه کارگری انگلستان(تی یو سی)؛ از بزرگترین اتحادیه‌ها در انگلستان و ولز با پنج میلیون و ششصد هزار عضو طی بیانیه‌یی سرکوب مستمر کارگران، دانشجویان و دیگر معترضان در سراسر ایران توسط رژیم آخوندی را محکوم کرد و ضمن ابراز همبستگی با کارگران فولاد اهواز و نیشکر هفت‌تپه در مبارزاتشان برای تحقق خواستهای به حقشان، اعلام کرد: این اتحادیه یورش نیروهای امنیتی به خانه‌های بسیاری از کارگران تظاهرات کننده فولاد اهواز و دستگیری تعدادی از آنها را محکوم می‌کند و تأکید می‌کند که کارگران دستگیر شده باید فوراً آزاد شوند.

اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان(آی دبلیو دبلیو)

همبستگی با کارگران فولاد اهواز و فراخوان به آزادی کارگران دستگیر شده

اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان (IWW) از بزرگترین اتحادیه‌های کارگری این کشور با انتشار بیانیه‌ای، دستگیری کارگران فولاد اهواز را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی کارگران دستگیر شده گردید.

در بیانیه اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان با اشاره به یورش وحشیانه مزدوران سرکوبگر رژیم به خانه‌های کارگران و دستگیری شماری از آنان نوشته است: آی دبلیو دبلیو در همبستگی با همه کارگران در تلاش شان برای ایجاد یک قرارداد بهتر بوده و اعمال سرکوبگرانه عناصر رژیم ایران را محکوم می‌کند. اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان می‌افزاید: ما خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی کارگران و رانندگانی که طی اعتصابات دستگیر گردیده‌اند، هستیم. ما حمایت خودمان را نسبت به خواسته‌های کارگران، رانندگان و شاغلین ایران ابراز نموده و اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان، اتحادیه‌های کارگری را به حمایت کارگران و حقوق پایه‌یی آنان فراخوانده است.

از: پیک ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.