پیام رضا پهلوی در انستیتو واشنگتن چه بود؟

جمعه, 7ام دی, 1397
اندازه قلم متن

بدنبال گسترش اعتراضات مردم ایران در دی ماه سال ۱۳۹۶ مدعیان سیاسی جدیدی بعد از چهل سال بی عملی وارد صحنه سیاست شده‌اند تا به خیال خود رهبری اعتراضات مردم ایران را بدست گیرند. آقای رضا پهلوی یکی از آنان می‌باشد. او با سناتور مک کین که چندین بار از دولت آمریکا درخواست بمباران ایران را می‌کرد در سنا ملاقات می‌کند و بلندگو را جلوی این سناتور می‌گیرد و از او تعیین تکلیف می‌نماید که بعد از جمهوری اسلامی با سپاه پاسداران چه کنیم؟. (۱)
این بار هم روز جمعه ۱۴ دسامبر رضا پهلوی به انستیتو (WINEP (۲ معروف به انستیتو واشنگتن می‌رود و طی سخنانی در انستیتو وابسته به مسحیان نژاد پرست نزدیک به داعشیان یهودی و وابسته به آیپک به دولتهای غربی پناه می‌برد و از آنها خواست تا در امور ایران جدی تر مداخله کنند. او از آنها بویژه آمریکا درخواست کرد از حمایت لفظی صرف دست بردارند و به عملی سازنده روی آورند تا به سبک کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ رژیم را تغییر دهند. از دولت ترامپ خواست پول‌های حکومت ایران را توقیف کند و آنها را به حساب اپوزیسیون دمکرات واریز نماید تا آنان خرج مبارزات خود نمایند؟! رهبر این اپوزیسیون دمکرات هم قاعدتا کسی بجز خود آقای رضا پهلوی نیست و نمی‌باشد. البته خود ترامپ حتمآ از رضا پهلوی دمکرات تر است که بعنوان قاضی القضات انتخاب می‌شود تا معین کند رهبر اپوزیسیون دمکرات ایران کیست و چگونه آنها را تقسیم نماید تا در ایران به دست اراذل و اوباشی چون شعبان بی مخ‌ها و طیب‌ها و حسین رمضان یخی‌ها و آیت اله کاشانی‌ها و بهبهانی‌ها و محمد تقی فلسفی‌ها برسد.
سوال این است که چرا آقای رضا پهلوی آزادی و دمکراسی برای ایران را یا در سنای آمریکا و یا در انستیتویی متعلق به تندروهای دست راستی مسیحی و نژادپرستان ” مسیحیان صیهونیست” که هدفی بجز دفاع از سیاست‌های افراطیون اسرائیل و اشغال قدم به قدم سر زمین‌های فلسطنییان جهت مهیا کردن ظهورعیسی مسیح را ندارند جستجو می‌کند. مگر دمکراسی کالای صادراتی است که او از آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها می‌خواهد آنرا توسط او به ایران صادر کنند.

ضمناً پول‌ها و دارایی‌ها متعلق به مردم ایران میباشند. از این دیگر مبتذل تر نیست که آقای رضا پهلوی از یک کلاهبردار کلاش دروغگوئی بنام دونالد ترامپ، که درگیر انواع فساد و دزدی و کلاهبرداری می‌باشد، بطوریکه اخیرا بعلت فساد خانوادگی مجبور به تعطیلی بنیاد خیریه خود شده است و اموال آن بنیاد توسط دادستان نیویورک توقیف شده اند؛ می‌خواهد تا اموال و دارایی‌های ایران را ضبط و توقیف نماید. یعنی او از دزد اول به دزد دوم پناه می‌برد تا جلوی دزد اول را بگیرد و پولها را به حساب دزد یا دزدان سوم واریز کند تا در راه رسیدن به دمکراسی وارداتی خرج کنند. او تز نظم نوین جهانی بوش پدر را از یاد برده است که بنا بود خاورمیانه بزرگ را دمکراتیزه کند. نتیجه نظم نوین جهانی بوش ویرانی افغانستان، متلاشی کردن عراق و لیبی و سوریه و رشد داعش بود.
در ارتباط با پولها، نویسنده این سطور درخواست می‌کند که این اپوزیسیون به اصطلاح دمکرات مورد نظر آقای رضا پهلوی که سالانه میلیونها دلار از دستان غیبی دریافت می‌کنند شجاعتی و شهامتی بخرج دهند و جهت همدلی عملی با معترضین درون کشور چون کشاورزان اصفهان، کارگران مجتمع فولاد اهواز و کارگران نیشکر هفت تپه و کامیونداران و مال باختگان و…. قدری از این مبالغ هنگفت دریافتی را برای مردم ایران خرج کنند تا معین کنند دوستی آنان با مردم ایران بخاطر این نیست تا حاکمان کنونی از اریکه قدرت رانده شوند و خود بعنوان اربابان و صاحبان ملک و ملت سوار قدرت شوند و استبداد دیگری را بر پا سازند.
تازه خاندان پهلوی کم از مردم ایران دزدی نکرده‌اند و کم ثروت ملت را به یغما نبردند و به خارج منتقل نکردند. طبق گفته فرح پهلوی در من و تو ۶۲ میلیون دلار فقط پول نقد خارج کردند و طبق فایننشیال تایمز ۳۵ میلیارد دلار آنهم چهل سال قبل. آقای رضا پهلوی می‌تواند بزرگواری و محبت بفرماید قدری از این ثروت را جهت همدلی و همبستگی عملی با معترضان در ایران که حتماً به کمک نیاز دارند ارسال نماید. از قدیم هم گفته‌اند دو صد گفته نیم کردار نیست.
علاوه بر این از کی تا بحال آمریکا و ترامپ وکیل وصی مردم ایران شده‌اند تا در مورد دارایی‌های ایران و امور ایرانیان تصمیم بگیرند و مداخله کنند؟ آقای رضا پهلوی باید توضیح دهد از کی تا بحال مردم ایران به او و اپوزیسیون ظاهراً دمکراتش وکالت داده‌اند که بجای آنان تصمیم بگیرند و سخن بگویند. او در گفتگو خود می‌گوید: در دولت سابق آمریکا و در مذاکرات برجام، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بصورت نقد به جمهوری اسلامی داده شده است. توگوئی آمریکا در راه خدا و از جیب خود این پول را به ایران داده است. این مبلغ پول متعلق به مردم استبداد زده ایران بوده و است و بنا نبوده است اگر به جمهوری اسلامی داده نشود به شما داده شود تا به سیاست بازی‌های و حرافی‌های بی عمل و بی پشتوانه خود آنهم در دنیای مجازی ادامه دهید. شما چهل سال است بجز گزافه گوئی وهوچی گری کار دیگری نکرده‌اید. مثل گفتن اینکه بدنبال پیگرد قانونی آیت الله علی خامنه‌ای در دادگاه بین المللی لاهه شده‌اید و قول دادید او را به دادگاه لاهه بکشید (۳)، یک قدم عملی در خدمت مبارزه مردم ایران بر نداشته‌اید و حتی یک مقاله که منعکس کننده نظرات شما باشد منتشر نکرده‌اید. منتشر نکرده‌اید چون نمی‌خواهید مدرکی ارائه دهید تا بتوانید هر وقت میلتان بود به مقتضای اوضاع حرفتان را عوض کنید. تا یکروز در مصاحبه با مجله فوکوس آلمان خود را گاندی ایران معرفی کنید. یکروز شاه قانونی ایران (۴) و روز دیگر هم شاه شوید و هم رئیس جمهور (۵).
خوب است که هنوز هیچ چیزی نه بدار است و نه ببار که این چنین همچون پدر در حزب رستاخیز حکم می‌رانید و ملوکانه فرمان می‌دهید که باید رسانه‌های آمریکا و انگلستان از دست عوامل نفوذی جمهوری اسلامی خلاص شوند و در اختیار شما قرار گیرند. رضا پهلوی اگر کوچکترین بوئی از دمکراسی می‌برد چنین پیشنهادی نمی‌داد و نمی‌گفت هر کس مثل من فکر نمی‌کند جاسوس است.
همچون پدر از آمریکایی می‌خواهید در امور داخلی ایران دخالت کند و آن کشور را دعوت به مداخله در امور ایران می‌کنید و می‌گوئید: “تا جائی که ما می‌دانیم در این وضعیت به مداخله نیاز است” (۶). منافع استراتژیک آمریکا و مردم ایران متصل هم هستند”. شما در ادامه می‌افزائید: ” پس با آنهائی مذاکره کنید که از منافع استراتژیک شما دفاع می‌کنند” (۷). ابندا بگویم مردم ایران در ارتباط با دیگر کشورها دارای حقوق بین المللی بر اساس حقوق ملی می‌باشند و نه منافع ملی. دوماً دو کودتا در یک خانواده کافی نبود که حالا دنبال کودتای دیگری می‌گردید؟ تا به کی دست گدایی به سوی آمریکا دراز کردن و حرف‌های دولت نتانیاهو را تکرار کردن. کمی هم مستقل باشید و آزاد بیاندیشد. لااقل در حد یک شهروند عادی به خودتان احترام بگذارید. از سرنوشت پدر بزرگ و پدر خودتان درس عبرت بگیرید آنان هم مدعی بودند که تنها کسانی هستند که از منافع استراتژی انگلیس و سپس آمریکا دفاع می‌کنند.
بر فرض صحت گفته شما، منافع ایران چه ارتباطی با منافع آمریکا دارد؟ منافع آمریکا سلطه بلامنازع بر جهان و از جمله خاورمیانه حتی از طریق جنگ و خونریزی است. لیبی، عراق و افغانستان نمونه زنده آن می‌باشند. منافع آمریکا خواهان تابعیت از سلطه بلامنازع آمریکاست. آمریکا برای سلطه گری به حکومت هایی نیاز دارد که منافع سرمایه داری مالی آمریکا را برآورده کنند و از آنها حمایت نمایند. منافع آمریکا چیزی بجز منافع سرمایه دارای مالی آمریکا نیست. منافعی که با قدرت سیاسی و مالی خود هر وقت بخواهد قراردادها و پیمان‌ها و کنوانسیونهای بین المللی را پاره کند و زیر پا بگذارد. منافع استراتژیک آمریکا به دولت‌های آمریکا اجازه می‌دهد در امورات هر کشوری که بخواهند چه از طریق کودتا، چه از طریق تحریم و چه از طریق جنگ دخالت نماید. منافع استراتژیک آمریکا خواهان نابودی آزادی و دمکراسی در خاورمیانه از طریق حمایت از مستبدین فاسد و فسادپذیرحاکم بر این کشورها می‌باشد. منافع استراتژیک آمریکا در ایران و خاورمیانه کسب اطمینان از ادامه جریان منابع نفتی و گازی به قیمت نازل به بازارهای جهانی است.
رضا پهلوی در انستیتو صهیونیستی WINEP برای خوشحال کردن ترامپ و محمد بن سلمان و نتانیاهو نه اینکه با تحریم‌های فاجعه آفرینی که هدفی بجز سوق دادن مردم ایران به فقر و فلاکت ندارند مخالفتی نکرد بلکه با سکوتش از آنها که خود جنایتی بی سر و صدا بر علیه مردم ایران بخصوص کارگران، زحمتکشان و تهیدستان می‌باشند حمایت نمود (۸). میراث خوار سلطنت پهلوی کار را به آنجا کشاند که بطور زیرکانه‌ای به ترامپ پیام داد، که چرا دست به کار نمی‌شوید و حمله نظامی نمی‌کنید. وگرنه دعوت رضا پهلوی از ترامپ به حمایت عملی و نه حرفی و بدنبال آن بیان این جمله «تا جائی که ما می‌دانیم در این وضعیت به مداخله نیاز است.» در لا به لای حرف‌هایش معنایی بجز دعوت ترامپ به حمله نظامی نمی‌تواند داشته باشد. رضا پهلوی در ظاهر می‌گوید من مخالف حمله نظامی به ایران هستم. اما در سخنان خود آشکار کرد که به حمله نظامی آمریکا امید بسته است تا بر مسند قدرت برسد. اگر چنین نیست و شما خواهان حمله نظامی امریکا و یا اسرائیل به ایران نمی‌باشید پس هدفتان از بکارگیری این جمله «تا جائی که ما می‌دانیم در این وضعیت به مداخله نیاز است» چه معنائی دارد؟؟
آمریکا و اسرئیل انواع مداخله را بر علیه جمهوری اسلامی بکار بسته‌اند و مردم و کشور ایران در چنگال جمهوری منحوس اسلامی و اتحاد نامقدس آمریکا، اسرئیل و عربستان سعودی اسیر و گرفتارهشت مداخله بصورت جنگ شده‌اند. جنگ تبلیغاتی، جنگ سایبری، جنگ آقتصادی و تحریم، جنگ نفتی، جنگ مذهبی، جنگ دیپلماسی، جنگ نیابتی و جنگ از راه ترور.
حال رضا پهلوی نیازمند کدام مداخله است که آمریکا به آن عمل نکرده است؟! روشن بگویید نیازمند حمله نظامی آمریکا می‌باشید تا چون چلبی ایران را تقسیم و نابود نمایید.
حمله نظامی تنها مداخله‌ای است که آمریکا بر علیه ایران انجام نداده است. چگونه است که او می‌گوید من طرفدار حمله نظامی به ایران نیستم ولی در سنای آمریکا با افرادی چون مک کین که خواهان بمباران ایران میباشند ملاقات می‌کند و یا در یک موسسه جنگ طلب افراطی سخنرانی می‌کند و دم از دمکراسی می‌زند. این موسسه چیزی که برایش مهم نیست دمکراسی می‌باشد و مدافع سرسخت سیاست‌های نتانیاهو است و نتانیاهو سالهاست می‌کوشد تا دولت آمریکا بویژه ترامپ را به حمله نظامی بر علیه ایران ترغیب کند. در سیاست هیچ عملی اتفاقی صورت نمی‌گیرد. رضا پهلوی برای ارائه پیام خود که دعوت ترامپ به کودتا یا حمله نظامی می‌باشد جای مناسبی انتخاب کرده بود. وگرنه بجای این مکان نطرات و پیشنهادات خود را در یک موسسه صلح طلبی مثل انستیتو برنی ساندز یا دیده بان حقوق بشر ارائه می‌داد. دیگر نمی‌شود از این روشنتر کسی تلاش کند تا سرنوشت کشورش را بدست اجانب به سپارد. پیام رضا پهلوی و شرکا به آمریکا این است جمهوری اسلامی را تغییر دهید و برای ایران رژیم تعیین کنید تا ما بقدرت برسیم. این اوج وطن فروشی است.
جمهوری اسلامی را مردم باید تغییر دهند نه بیگانگان و دمکراسی که همانا حاکمیت ملت بر سرنوشت خویش است نه از سنای آمریکا و کاخ سفید که از دل مبارزات شهروندان ایران بر علیه استبداد دینی حاکم بر اساس استقلال و آزادی و عدالت اجتماعی متولد می‌گردد. رضا پهلوی و دیگر دخیل بستگان کاخ سفید باید بدانند و مطمئن باشند حتی اگر بدنبال تحریم‌ها، آمریکا به ایران حمله نظامی کند باز آنان یک درصد هم شانس به قدرت رسیدن در ایران را ندارند. آنان بخاطر دستمالی حاضرند قیصریه را به آتش و خون بکشند و ایران را نابود کنند. رضا پهلوی از آمریکائی که با کودتا علیه دولت ملی مصدق از دیکتاتوری محمد رضا شاه حمایت کرد تا در زیر سایه آن دیکتاتور اسلام پناه دستگاه روحانیت و انجمن‌های اسلامی گسترش و تحکیم یابند می‌خواهد علاوه بر تحریم‌ها به ایران حمله نظامی کند.
نیروهای دمکرات و ملی ایران اجازه نخواهند داد تا ایالات متحده آمریکا از طریق وابستگان و دخیل بستگان رنگارنگش بدیلی وابسته سازد و آنرا علم کند. سال هاست در این راه کوشش شده است و پیروان استقلال و آزادی مانع آن شده‌اند تا بدیل وابسته به آمریکا وسیله تجاوز آمریکا به حقوق ملی مردم ایران و خاک وطنمان شود.
رضا پهلوی در یکسال اخیر بعلت چند مصاحبه دچار توهم رهبری شده است. او در مصاحبه با مهدی خلجی در انستیتو واشنگتن چهره واقعی خود را نشان داد. این مصاحبه زوایای پنهان شیوه تفکر او را عیان کرد و از دیدگاه من این مصاحبه تیر خلاصی بود که او در سپهر سیاست به خود زد.
قدر مسلم این است وقتی ترامپ رفت باد رضا پهلوی هم می‌خوابد و حبابش می‌ترکد. چون او بجز اسپرماتوزوئید محمد رضا شاه هیچ در چنته ندارد.

۱) www.youtube.com/watch?v=oa2geizdxQs

۲) www.washingtoninstitute.org

۳) www.radiofarda.com/a/24423414.html

۴) www.tribunezamaneh.com/archives/147788

۵) www.youtube.com/watch?v=a8YkdMik768

۶) /news.gooya.com/2018/12/post-21713.php

۷) همانجا

۸) همانجا

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.