ضرب و شتم یک زندانی در زندان زاهدان

جمعه, 7ام دی, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در پی مجادله کلامی، عصر امروز یک زندانی محبوس در زندان زاهدان توسط معاون زندان به صورت عریان به میله های باشگاه بسته شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز پنجشنبه۶ دی‌ماه ۹۷، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان توسط معاون زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

هویت این زندانی علیرضا محمدی، ۲۶ ساله، محکوم به ۶ سال حبس با اتهام سرقت، توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “علیرضا محمدی در پی درگیری کلامی با «آقای کیخواه» معاون زندان، به صورت عریان به میله‌های باشگاه زندان بسته شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. وی پس از ضرب و شتم در همان حالت رها شده است”.

گفته می‌شود این زندانی حدود ۱۸ ماه از محکومیت ۶ ساله خود را پشت سر گذاشته است.

رفتار نامناسب و توهین‌آمیز مسئولین زندان زاهدان مسبوق به سابقه است.

روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه، دو زندانی محبوس در زندان زاهدان به نام‌های “اسماعیل سنچولی” و “محمد کیخواه” در پی درگیری لفظی با یکی از پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌ بودند.

همچنین مسئولین زندان زاهدان روز ۲۰ آذر ماه نیز سه تن دیگر از زندانیان محبوس در این زندان به نام‌های “رضا بامری”، “عارف خوارکوهی” و “مهرالله ریگی” را مورد ضرب و شتم قرار داده  و به صورت دست و پا بسته در بند قرنطینه این زندان رها کرده بودند.

در تاریخ ۲ آذرماه ۹۷ هرانا در گزارشی به بررسی و شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان زاهدان از جمله تجهیز نبودن بهداری زندان، کیفیت غذای بسیار پایین و ضبط وسایل شخصی توسط مسئولین زندان، نگهداری زندانی در انفرادی، بدرفتاری و ضرب و شتم زندانی و تبعید زندانی، پرداخته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.