بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز/۴۰ جلسه بی‌حاصل با مسئولین کشور

دوشنبه, ۱۰ام دی, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور با اشاره به ۴۰ جلسه قطعه سازان با مسئولین کشور برای حل مشکلات تولیدکنندگان این بخش در ۲ ماه گذشته، گفت: هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند و به زودی ۴۰۰ قطعه ساز بیکار خواهند شد.

آرش محبی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه علی رغم تمام پیگیری‌های انجمن قطعه سازان همگن تا این لحظه با وجود قول های مسئولین هیچ گشایشی برای رفع مشکلات قطعه سازان اعمال نشده است، اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت قطعه سازان روز به روز بدتر شده و به زودی ۴۰۰ قطعه ساز بیکار خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی این افراد در مجموع تعداد بیکاران این صنعت به ۲۸۰ هزار نفر خواهد شد، افزود: در این شرایط  هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند که این موضع بسیار نگران کننده است.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور، گفت: ظرف ۲ ماه اخیر بیش از ۴۰ جلسه مختلف در مجلس شورای  و دولت با حضور وزرای اقتصاد، صنعت، کار ، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم اما عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده و گرد مرگ بر روی صنعت قطعه سازی پاشیده شده است.

محبی نژاد با اعلام اینکه حل مشکل قیمت قطعات، تأمین نقدینگی، مطالبات معوق و سرمایه در گردش به همراه تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی باید حل شود، تصریح کرد:  به تمام این مشکلات باید کاهش چشمگیر تیراژ خودرو را هم اضافه کرد. در حال حاضر تقریباً تولید در خودروسازان رو به توقف است و برنامه تولید روزانه ۶ هزار دستگاه خودرو به شدت افت کرده و هرگز به اهداف از پیش تعیین شده نخواهیم رسید.

از: تسنیم


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.