یورش وحشیانه به بند زندانیان سیاسی و عادی زاهدان و انتقال ۱۵ نفر از آنها به سلولهای انفرادی

شنبه, ۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» یورش وحشیانه گارد ویژه همراه با تعداد زیادی از پاسداربندها به بند زندانیان سیاسی هموطن بلوچ بدستور و همراهی رئیس سازمان زندانهای استان فردی به نام بابایی.
روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه تعداد زیادی از نیروهای گارد ویژه زندان و پاسداربندها تحت فرماندهی و نظارت بابایی رئیس سازمان زندانهای استان که نسبت به هموطنان اهل تسنن کینه ضد انسانی دارد به بند ۵ زندان مرکزی زاهدان یورش بردند و مغول وار و به عمد حداقل وسایل شخصی آنها را تخریب و یا پخش نمودند.آنها در این یورش از سگها برای ایجاد رعب و وحشت استفاده کردند.

در ابتدا ،بابایی رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان دستور داد که تمامی زندانیان سیاسی و عادی را به حیاط زندان منتقل کنند وآنها را چند ساعت زیر تابش شدید آفتاب بدون امکان نوشیدن آب و استفاده از سرویسهای بهداشتی نگه داشتند.
بابایی به این یورش وحشیانه و غیر انسانی اکتفا نکرد و ۱۵ نفر از زندانیان را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه جهت اعمال شکنجه های جسمی و روحی منتقل کرد. علت انتقال آنها به دلیل خم نشدن جلوی سر زندانبان ولی فقیه می باشد . اسامی زندانیان که به سلولهای انفرادی بند قرنطینه منتقل شدند عبارتند: مجید توسلی، عثمان سهراب زهی، مراد شیبک، راشد بلوچی، نعیم ممدوزهی، عبدالخالق ریگی، عبدالله نارویی، عبدالرحمن سالارزهی، غلام رئوف شه بخش، امیرحمزه شه بخش، بهزاد غم شاهی ، حامد سنچولی، دستگیر هرمزی، حسین کوهکن، محمد رضا آذرپویا

بابایی همچنین دستور داد تلفنهای بند ۵ را قطع کنند تا زندانیان سیاسی و عادی نتوانند با خانواده های خود تماس داشته باشند.

زندانبانان ولی فقیه رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه را علیه زندانیان سیاسی و عادی که از حقوق خود دفاع می کنند را شدت بخشیده اند. سرکوب زندانیان سیاسی در زندانها توسط سازمان زندانها به اجرا گذاشته می شوند که اکثر مسئولین آن از خانواده سلیمانی فرمانده سپاه تروریستی قدس می باشند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی و عادی ، انتقال ۱۵ نفر از آنها به سلولهای انفرادی و قطع تماسهای تلفنی بند ۵ با خانواده هایشان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه ،خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند خامنه ای و آخوندهای همدست وی به دادگاه کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۷ اردیبهشت ۹۲ برابر با ۲۷ آوریل ۲۰۱۳


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.