ضرب و شتم دو زندانی محبوس در زندان ارومیه

پنجشنبه, ۲۰ام دی, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – عبدالرزاق رسول پور و حجت رزمجو، دو زندانی محبوس در بند ۱۳ زندان ارومیه، روز گذشته در دفتر اطلاعات زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این دو شهروند اهل ارومیه از مرداد ماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان ارومیه منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ۹۷، دو زندانی محبوس در زندان ارومیه توسط مامورین اطلاعات در  زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “دیروز عبدالرزاق رسول‌پور و حجت رزم‌جو توسط دفتر اداره اطلاعات زندان احضار شده و به دلیل امتناع از رفتن توسط ماموران زندان با توسل به زور به دفتر اطلاعات منتقل شدند. در آنجا توسط سه تن از مامورین اداره اطلاعات مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و به آنها گفته شده در صورت عدم همکاری با وزارت اطلاعات حکم ۴ سال حبس تعلیقی شان نیز اجرا خواهد شد”.

لازم به ذکر است که عبدالرزاق رسول‌پور و حجت رزم‌جو در مردادماه سال جاری جهت تحمل مدت محکومیت یک ساله خود به بند ۱۳ زندان ارومیه منتقل شده بودند.

این دو شهروند اهل ارومیه در زمستان سال ۹۶ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. این حکم نهایتا در پی اعتراض این دو شهروند در شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی برای هر کدام تبدیل شد.

عبدالرزاق رسول‌پور و حجت رزم‌جو در تابستان ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از دو ماه با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.