بیانیه جمعی از معلمان در حمایت از اسماعیل بخشی و اعتراض به خط سرکوب فعالان مدنی و صنفی

یکشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جمعی از معلمان ایران طی بیانیه ای حمایت خود را از اسماعیل بخشی اعلام و به خط سرکوب فعالان صنفی و مدنی اعتراض کردند. این معلمان در بیانیه خود با اشاره به نمونه هایی از شکنجه، ضرب و شتم و توهین به معلمان، گفته اند که سخنان اسماعیل بخشی را باور دارند. اسماعیل بخشی، فعال کارگری که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه در آبان‌ماه بازداشت و سپس در آذرماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود، روز جمعه ۱۴ دی ماه طی نامه ای با اشاره به شکنجه هایی که در زمان بازداشت متحمل شده بود، محمود علوی، وزیر اطلاعات را به مناظره در یک برنامه زنده تلویزیونی دعوت کرده بود. خبر شکنجه و بدرفتاری با این فعال کارگری از زمان انتشار افکار عمومی را متاثر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از معلمان بیانیه‌ای را با عنوان حمایت از اسماعیل بخشی و اعتراض به خط سرکوب فعالان صنفی و مدنی امضا کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: “ما، گروهی از فرهنگیان ایران، ضمن محکوم کردن این رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی حمایت خود را از آقای اسماعیل بخشی اعلام می‌داریم و تاکید می‌کنیم با پخش برنامه‌هایی که یادآور “برنامه هویت” دوران سعید امامی است نمی‌توان حقیقت را وارونه کرد”.

متن کامل این بیانیه که تاکنون به امضای صدها تن از معلمان رسیده است، در ادامه می‌آید:

“سیصد گل سرخ یک گل نصرانی/ ما را ز سر بریده می ترسانی؟

گر ما ز سر بریده می ترسیدیم/ در مجلس عاشقان نمی رقصیدیم

معلمان عدالت‌خواه

کارگران مبارز

دانشجویان آزادی‌خواه

مردم شریف ایران

با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب در حالی که خواست انقلابیون راستین و مردم آزاده ایران از میان برداشتن مظاهر دیکتاتوری و وجود آزادی اعتراضات و اجتماعات بوده و هست؛ متاسفانه شاهد برخوردهای قهری و خشن با معترضان اقشار مختلف از جمله معلمان و کارگران هستیم.
پس از دستگیری خشونت بار معلم عدالت‌خواه، محمد حبیبی، که با ضرب و شتم و به کار بردن الفاظ رکیک صورت گرفت، امروز شاهد رنج نامه کارگر زحمتکش، اسماعیل بخشی هستیم که به شرح شکنجه‌های وحشیانه در دوران بازداشت در اداره اطلاعات پرداخته است.

ما، گروهی از فرهنگیان ایران، ضمن محکوم کردن این رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی حمایت خود را از آقای اسماعیل بخشی اعلام می‌داریم و تاکید می کنیم با پخش برنامه‌هایی که یادآور “برنامه هویت” دوران سعید امامی است نمی‌توان حقیقت را وارونه کرد.

ما سخنان اسماعیل بخشی را باور داریم و خواستار مجازات آمران و عاملان شکنجه هستیم.

چرا که بسیاری از همکاران ما توهین و ضرب و شتم معلمان شاغل و بازنشسته بخصوص محمد حبیبی را دیده یا شنیده‌اند.

وقتی نیروهای امنیتی به خود اجازه می‌دهند در برابر دیدگان ما و در مقابل دوربین‌ها اینگونه معلمان زن بازنشسته را مورد خشونت قرار دهند؛ کتف یکی را بشکنند و با ضربه مشت ابروی دیگری را بشکافند، و با تیزبر کیف بانوی معلمی را پاره نمایند یا بازنشسته شریف هاشم خواستار را ربوده در بیمارستان روانی بستری نمایند و به هیچ کس پاسخگو نباشند، پس تصور شکنجه کارگر مظلومی مانند اسماعیل بخشی پشت درهای بسته و دور از انظار عمومی دور از ذهن نیست.

ما، فعالان صنفی، که بارها شاهد این رفتارهای وحشیانه و فراقانونی بوده‌ایم ،بر صدق گفتار آقای اسماعیل بخشی شهادت می‌دهیم و خواهان پایان دادن به خشونت و شکنجه تمام زندانیان و آزادی زندانیان صنفی و سیاسی هستیم”.

اسماعیل بخشی، فعال کارگری که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه در آبان‌ماه بازداشت و سپس در آذرماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود، روز جمعه ۱۴ دیماه طی نامه ای با اشاره به شکنجه هایی که در زمان بازداشت متحمل شده بود، محمود علوی، وزیر اطلاعات را به مناظره در یک برنامه زنده تلویزیونی دعوت کرده بود. این نامه تاکنون با حمایت جامعه مدنی ایران و واکنش‌های گوناگون مسئولین دولت و قوه قضاییه و نمایندگان مجلس روبرو شده است.

اسامی امضا کنندگان اولیه بر اساس حروف الفبا :

۱-آذر گیلانی ۲-آرام قادری ۳-آرام محمدی ۴-آرش خضری ۵-آوات رضوی ۶-احمد ایران پناه ۷-احمد قربانی ۸-ادیب قادری ۹-اصغر امیرزادگان ۱۰-ابراهیم محمدی ۱۱-اسکندر لطفی ۱۲-اصغر حاجب ۱۳- الناز رحیمی ۱۴-الهام بهزادی ۱۵-امین قنواتی ۱۶-انور فرج زاده ۱۷- اولدوز هاشمی ۱۸-برهان حسینی ۱۹-بهرام احمدی ۲۰-بهزاد قوامی ۲۱-بهمن خدایار ۲۲-بیژن نجفی ۲۳-پروین اسفندیاری ۲۴-پروین حیدر ۲۵- جعفر ابراهیمی ۲۶-جعفر فاطمی رضوان ۲۷-حسین شاه پری ۲۸-حمیده زارعی ۲۹-حمیده منوچهری ۳۰-خالد عبداللهی ۳۱-خدیجه پاک ضمیر ۳۲-رحیم امیری ۳۳-رحیم لطف اللهی ۳۴-رضا سیدی پور ۳۵- روزبه نعمتی ۳۶- زهرا امیری ۳۷-زهرا سلطانی ۳۸-زهرا فیاض ۳۹-زهره سیدی ۴۰-زیبا خانی ۴۱-زینب سپهری ۴۲-زینب علیزاده ۴۳-ژاله صیرفی ۴۴-ژیلا خیر ۴۵- سارا سیاهپور ۴۶-سلیمان عبدی ۴۷-سولماز طالبی پور ۴۸-سهراب مهدی پور ۴۹-سیاوش اعظمی ۵۰- شبنم بهارفر ۵۱-شعبان محمدی ۵۲- شهرزاد قدیری ۵۳-شهناز سیروس ۵۴-شیما فراهانی ۵۵-صادق شریعتی ۵۶-صدیقه پاک ضمیر ۵۷-صدیقه مالکی فرد ۵۸-صلاح آزادی ۵۹-عالم بها غلامحسین زاده اقلیدی ۶۰-عبدالله صیادی ۶۱-عبدالله نظری ۶۲- عزیز قاسم زاده ۶۳-عصمت فرهادی ۶۴-علی اکبر باغانی ۶۵-علی حاجی ۶۶-علی نجفی ۶۷- عنایت وثوقی ۶۸-فهیمه بادکوبه ۶۹-کژال کریم نژاد ۷۰-کورش بابا مرادی ۷۱-لیلا ملکی ۷۲-لیلا عنایت زاده ۷۳- محبوبه فرحزادی ۷۴-محسن عمرانی ۷۵-محمدرضا بهنام نژاد ۷۶-محمدعلی زحمتکش ۷۷-محمد تقی فلاحی ۷۸-مرضیه زارعی ۷۹-مریم زارعی ۸۰- مریم حق شناس ۸۱-مریم زیرک ۸۲-مریم رنود ۸۳-مژگان طاهر خانی ۸۴-مسعود زینال زاده ۸۵-مسعود شفیعی ۸۶-مصطفی تحسین ۸۷-منصوره عرفانیان ۸۸–منصوره فرحزادی ۸۹–منیژه رفیعی ۹۰-مهدی فتحی ۹۱-مهرنوش حیدرزاده ۹۲-مهناز شاه زیدی ۹۳-مهناز میرزایی ۹۴-مینو کیخسروی ۹۵-میلاد خورشیدی ۹۶- مختار اسدی ۹۷-نسرین بهمن پور ۹۸-وحید میرشکار ۹۹-هیوا قریشی ۱۰۰-یاسر ریگی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.