سوء‌تغذیه ۱۲ هزار کودک در سیستان و بلوچستان

چهارشنبه, 26ام دی, 1397
اندازه قلم متن

استان‌وایر- مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفته در استان سیستان و بلوچستان ۱۲هزار کودک دچار سوء تغذیه هستند.

احمد عزتیان این آمار را درکارگاه دو روزه تغذیه سالم که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار برگزار شده بود اعلام کرده است.

عزتیان گفته که «استان سیستان و بلوچستان از نظر سوء تغذیه دارای آمار بالایی است به همین جهت نیاز به توجه جدی‌تر در این زمینه دارد.»

وی افزوده «محروم‌ترین حوزه جغرافیایی کشور از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد مربوط به شش شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است.»

سوءتغذیه و کم خونی معضلی است که دامنگیر کودکان سیستان و بلوچستان به ویژه دختران و مادران شده و نسل‌های جدید را مبتلا به لاغری و کوتاه قدی کرده است.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان از جمله مناطق محروم کشور است که هم اینک از نظر سوء تغذیه در شرایط بحرانی به سر می‌برد.

چندی پیش علی اکبر سیاری معاون وزیر بهداشت گفته بود که «کوتاهی قد، نوعی از انواع سوء تغذیه است که ۲۰ درصد کودکان استان سیستان و بلوچستان به این مشکل دچار هستند.»

 استان سیستان و بلوچستان جزء هفت استان محروم کشور در بحث سوءتغذیه است و در بین هفت استان نیز محروم ترین آنها محسوب می‌شود به طوری که سوءتغذیه در این استان سه برابر میانگین کشوری است.

چندی پیش نیز مهدی طباطبایی٬ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفته بود که «حدود یک پنجم کودکان زیر پنج سال سیستان و بلوچستان از مشکل لاغری، کم وزنی و کوتاه قدی رنج می‌برند.»

اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با مسئولین تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسؤلین در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.