تداوم بازداشت بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری

جمعه, 5ام بهمن, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – با گذشت نزدیک به یک ماه و نیم از بازداشت بهنام ابراهیم زاده، این فعال کارگری کماکان در بازداشت به سر می برد. در تاریخ ۲۹ دی‌ماه قرار وثیقه وی صادر شده است با این حال در پی مراجعه خانواده آقای ابراهیم زاده مسئولین تاکنون از قبول وثیقه و آزادی وی جلوگیری کرده‌ اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده بهنام ابراهیم زاده، جهت تودیع وثیقه، تاکنون آزادی موقت وی میسر نشده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای ابراهیم زاده به گزارشگر هرانا گفت: “در حالی که شش روز از صدور قرار وثیقه برای بهنام ابراهیم زاده گذشته است طی این مدت از قبول وثیقه توسط مسئولین خودداری شده و به خانواده وی گفته شده است که از فردا شنبه به دادسرای اوین مراجعه کنند با این حال پاسخ روشنی در ارتباط با آزادی موقت آقای ابراهیم زاده به آنها داده نشده است”.

این در حالی است که در تاریخ ۲۹ دی‌ماه از سوی دادگاه با خانواده آقای ابراهیم‌زاده تماس گرفته و گفته شده بود که برای آزادی موقت ایشان وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تهیه کنند.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد در تاریخ ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است هر چند ارتباط این بازداشت به اجرای حکم مذکور مشخص نیست.

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.