دردسر جدید علی خامنه ای به دلیل انتشار مطالب خشونت‌بار در توئیتر

یکشنبه, ۲۸ام بهمن, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

العربیه

توئیتر مطلب منتشر شده از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران درباره فتوای قتل سلمان رشدی را ناقض قوانین خود به شمار آورده و آن را از صفحه توئیتر رهبر ایران حذف کرد. فتوای قتل سلمان رشدی، سی سال پیش توسط آیت‌الله خمینی صادر شد.

یک مطلب منتشر شده در حساب توئیتر منسوب به آیت‌الله علی خامنه‌ایبه دلیل دارا بودن مفاهیم خشونت‌بار و محتوایی که تهدید و آرزوی مرگ برای دیگران می‌کند، از سوی این شبکه اجتماعی حذف شد.
توئیتر روز جمعه ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ یک توئیت رهبر ایران را حذف کرد. دلیل این امر به محتوای این توئیت باز می‌گردد که ناقض قوانین مربوط به منع خشونت و تهدید در این شبکه اجتماعی است. رهبر ایران در صفحه توئیتر خود، مطلبی درباره فتوای آیت‌الله خمینی درباره سلمان رشدی و صدور حکم مرگ برای او بود.

رهبر ایران در صفحه توئیتر خود نوشته بود: « فتوای امام خمینی در باره سلمان رشدی بر اساس آیات الهی و نص این آیات است. این حکم محکم و قطعی است»

Ryan Mac

@RMac18

A Twitter spokesperson just said this tweet from Iran’s leader violated its terms of service and has been made unavailable.

“It’s against our rules to make specific threats of violence or wish for the serious physical harm, death, or disease of an individual or group of people.”

۴۵۱ people are talking about this

این توئیت از سوی کاربران شبکه توئیتر تهدید به مرگ و نقض قوانین مروبوطه تلقی شده و توسط آنها ریپورت شد. توئیتر نیز در واکنش به این امر، توئیت مربوطه را حذف کرد. به نظر می‌رسد که در حال حاضر حساب رهبر ایران توقیف نیز شده باشد.

آیت‌الله خمینی در ۱۴ فوریه ۱۹۸۹ حکم قتل سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی را به دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی صادر کرد. این حکم بعدها از سوی علی خامنه‌ای نیز تایید و غیرقابل تغییر خوانده شد. توئیت رهبر فعلی ایران نیز در سالروز صدور این حکم منتشر شد.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.