جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بهنام ابراهیم زاده برگزار شد

یکشنبه, 5ام اسفند, 1397
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری صبح روز جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. این فعال کارگری در تاریخ ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و هم اکنون در زندان اوین به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری امروز یکشنبه ۵ اسفندماه ۹۷، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد.

طی این جلسه دادگاه که بدون حضور وکیل و با حضور پدر و همسر بهنام ابراهیم زاده برگزار شد، عناوین اتهامی “تبلیغ علیه نظام”و “عضویت در گروه‌های تلگرامی معاند نظام” در خصوص وی مورد بررسی قرار گرفته است. سوالات قاضی پرونده در خصوص حضور آقای ابراهیم زاده در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و حمایت وی از کارگران نیشکر هفت تپه بوده است.

تاریخ جلسه دادگاه، پیشتر در حالی در زندان اوین به وی ابلاغ شده بود که وکیل آقای ابراهیم زاده در کردستان بوده و به دلیل عدم هماهنگی امکان حضور در جلسه دادگاه امروز را نداشت.

بهنام ابراهیم زاده در تاریخ ۲۲ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

بازجویی این فعال کارگری در خصوص حضور وی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و با عناوین اتهامی “تبلیغ علیه نظام”و “عضویت در گروه‌های تلگرامی معاند نظام” بوده است.

آقای ابراهیم زاده در تاریخ ۲۶ دی‌ماه از بند ۲ الف سپاه به بند قرنطینه زندان اوین و نهایتا به اندرزگاه ۴ سالن دو این زندان منتقل شده است.

در تاریخ ۲۹ دی‌ماه از سوی دادگاه با خانواده آقای ابراهیم‌زاده تماس گرفته و گفته شده بود که برای آزادی موقت ایشان وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تهیه کنند. با این حال، علیرغم پیگیری خانواده بهنام ابراهیم زاده مسئولین از پذیرش وثیقه و آزادی وی جلوگیری کرده اند.

این فعال کارگری در تاریخ ۲۸ بهمن ماه جهت تعیین شعبه و اطلاع از کیفرخواست به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران منتقل شده بود.

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.