پمپئو: ظریف و روحانی ویترین مافیای فاسد دینی هستند؛ خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده نهایی است

سه شنبه, 7ام اسفند, 1397
اندازه قلم متن

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه دوشنبه ششم اسفند به وقت آمریکا در پیامی در توئیتر و در واکنش به خبرهای استعفای محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نوشت:‌ به خبر استعفای ظریف توجه داریم. خواهیم دید که برقرار می‌ماند یا نه. در هر صورت، ظریف و حسن روحانی، فقط ویترین مافیای فاسد دینی هستند. ما می‌دانیم که این خامنه‌ای است که تصمیم‌های نهایی را می‌گیرد.

وزیر خارجه آمریکا نوشته است: «سیاست ما هیچ تغییری نکرده است – رژیم باید مثل یک کشور نرمال عمل کرده و به مردم خود احترام بگذارد.»‌

Secretary Pompeo

@SecPompeo

We note @JZarif’s resignation. We’ll see if it sticks. Either way, he and @HassanRouhani are just front men for a corrupt religious mafia. We know @khamenei_ir makes all final decisions. Our policy is unchanged—the regime must behave like a normal country and respect its people.

۳,۲۲۷ people are talking about this

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ششم اسفند با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش استعفا کرد. با وجود تایید رسمی استعفای او اما محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی در توییتر نوشت که رئیس جمهوری ایران استعفای او را نپذیرفته است.

محمدجواد ظریف با حضور در پست وزارت خارجه تلاش داشت تا چهره جدیدی از دولت حسن روحانی و جمهوری اسلامی به دنیا نشان دهد و در میان طیف‌هایی از سیاست‌مداران غربی به عنوان یک «میانه‌رو» شناخته می‌شد. اما مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به تازگی در ورشو گفته بود: «بعضی می‌گویند که این آقا میانه‌رو است ولی وقتی کسی آمریکا و اسرائیل را به انجام قتل متهم کند، دیگر میانه‌رو نیست. این‌ها نشانه‌هایی هستند که آقای ظریف و آقای روحانی به همان اندازه انقلابی هستند که دیگر رهبران نظام جمهوری اسلامی هستند.»

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.