دادگاه تجدید نظر؛ برزان محمدی، به حبس محکوم شد

دوشنبه, ۲۷ام اسفند, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – برزان محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در مرحله تجدید نظر به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز جاری به وی ابلاغ شد. آقای محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه سال جاری بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. لازم به اشاره است این زندانی هم اکنون در اعتراض به شرایط خود در زندان در پنجمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ اسفندماه ۹۷، برزان محمدی توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و این حکم در زندان تهران بزرگ به وی ابلاغ شد.

برزان محمدی در تاریخ ۱۲ مردادماه سال جاری در جریان اعتراضات سراسری مردمی در شهر تهران بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

این شهروند ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان، در آبان ماه سال جاری و در دادگاه بدوی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

جلسه دادگاه تجدید نظر برزان محمدی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران و در تاریخ ۶ اسفندماه برگزار شده بود.

لازم به ذکر است این زندانی که هم اکنون در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ در حال تحمل حبس است از تاریخ ۲۳ اسفندماه در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و مخالفت با طرح درخواست انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده است.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار شروع شد و از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگری گسترش یافت. تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.

در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، دست کم یک تن کشته و تعداد پرشماری از معترضان نیز زخمی شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.