دهمین روز اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ

یکشنبه, ۴ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدعلی، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ که از روز ۲۳ اسفندماه در اعتراض به وضعیت نامناسب نگهداری در این زندان و طرح درخواست انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند، همچنان در اعتصاب به سر می‌برند. این دو زندانی در این خصوص طی یادداشتی ضمن شرح وضعیت به تداوم اعتصاب غذای خود و بی توجهی مسئولین اشاره کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدعلی (شیرمحمدی)، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در دهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برند.

این در حالی است که تاکنون هیچ رسیدگی و توجهی از سوی مسئولین به درخواست آنان صورت نگرفته است.

این دو زندانی طی یادداشتی کوتاه ضمن تشریح وضعیت کنونی خود به تداوم اعتصاب غذای خود و بی توجهی مسئولین اشاره کرده اند.

متن کامل این یادداشت که جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است، در ادامه می‌آید:

“اکنون ۸ ماه است که در بند ویژه نگهداری می‌شویم و چند روز است اعتصاب غذا کرده‌ایم تا از حداقل حقوق یک زندانی بهره‌مند شویم ولی دریغ از توجه به درخواست های کتبی و شفاهی. حداقل انتظار و توقع اینکه به زندان اوین منتقل شویم.

دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدی به زودی تشکیل می شود و قرار وثیقه هم ۸۰ میلیون است ولی از قبول آن به دلایل مختلف خودداری می شود.

در زندانهای جمهوری اسلامی اگر زندانی، علی الخصوص زندانی سیاسی-عقیدتی اعتصاب غذا کند، از نظر مسئولان جرم مرتکب شده و به طرق مختلف وی را مورد اذیت و آزار قرار می دهند.

ما به خاطر حق‌خواهی در این زندان محبوس شده ایم و از نظر مالی کیلومترها زیر خط فقر قرار داریم. از تمامی زوایا به ما ظلم شده و این از بی‌کسی‌مان است. اما با این همه ظلم و فشار از سوی ظالم هنوز ظلم‌پذیر نشده ایم.

شاید زندان ما را خسته کرده باشد ولی تسلیم نشده ایم. تنها چیزی که به ما امیدواری می‌دهد این است که مطمئنیم روزی آرمانی که بخاطرش در بند شده‌ایم تحقق پیدا خواهد کرد. مرگ را ترجیح می‌دهیم زیرا زندگی در این لجن‌زار در شان‌مان نیست”.

برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه و علیرضا شیرمحمدعلی در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و پس از محاکمه به زندان تهران بزرگ منتقل شده بودند.

برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان در دادگاه بدوی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری و علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی‌آباد تهران نیز از بابت اتهامات “توهین به مقدسات” “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

جلسه دادگاه تجدیدنظر برزان محمدی در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری برگزار شد و در نتیجه آن به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. گفته می‌شود جلسه دادگاه تجدیدنظر علیرضا شیرمحمدعلی قرار است طی ماه جاری برگزار شود.

این دو زندانی از تاریخ ۲۳ اسفندماه سال گذشته در اعتراض به وضعیت نامناسب نگهداری در این زندان و طرح درخواست انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

هرانا پیشتر در دیماه سال جاری طی گزارشی به وضعیت نامناسب این زندانیان و سایر زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ پرداخته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.