جایزه “آزادی فرهنگی” به گلشیفته فراهانی و زهرا امیرابراهیمی داده شد

دوشنبه, 5ام فروردین, 1398
اندازه قلم متن

“انجمن دیوان” در هامبورگ جایزه‌ای به نام “آزادی فرهنگی” را به ایرانیانی اهدا می‌کند که فعالیت‌های هنری/ فرهنگی‌شان در ایران برای آنها پیامد سختی داشته ولی توانسته‌اند در مهاجرت نیز راه خود را ادامه دهند.

    
شنیدن صوت۰۳:۱۶
انجمن فرهنگی دیوان در هامبورگ جایزه‌‌ای را به مهاجران ایرانی  می‌دهد که با فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود هم الگویی برای سایر مهاجران هستند و هم توانسته‌اند علیرغم مهاجرت و تحمل مشکلات بسیار دوباره بلند شوند و فعالیت‌های خود را در غربت ادامه دهند.

امسال روز چهارم فروردین (۲۴ مارس) این جایزه طی مراسمی به گلشیفته فراهانی بازیگر سینما و خواننده و زهرا امیر ابراهیمی، بازیگر و عکاس ایرانی ساکن فرانسه اهدا شد.

محمد فرخ‌منش، عضو انجمن فرهنگی دیوان در هامبورگ و برگزار کننده این مراسم در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید: «این دو نفر در اوج و نهایت فعالیت و موفقیتی که به عنوان یک زن در ایران داشتند، مجبور شدند وطن‌شان را ترک کنند و به خارج از کشور بیایند. به نظر من دوباره بلند شدن یک هنرمند که مجبور به مهاجرت می‌شود، کار خیلی سختی است.»

این جایزه از سال گذشته اهدا می‌شود و اولین کسی که آن را به خود اختصاص داد هادی تهرانی، معمار و طراح سرشناس ایرانی ساکن هامبورگ بود.

محمد فرخ‌منش در مصاحبه با دویچه‌وله از هدف این جایزه، معیار انتخاب برندگان آن و هیات داوران می‌گوید.

زهرا امیرابراهیمی، بازیگر و عکاس ایرانی ساکن فرانسهزهرا امیرابراهیمی، بازیگر و عکاس ایرانی ساکن فرانسه

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.