افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز به حبس محکوم شد

چهارشنبه, ۱۴ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی در تابستان سال گذشته به همراه مادرش و در منزل شخصی بازداشت و پس از ۱۵ روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. رقیه عزتی، مادر آقای برزگر نیز از اتهامات مطروحه تبرئه و قرار منع تعقیب وی در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم حبس افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز در اولین روز کاری سال ۹۸ به صورت حضوری به وی ابلاغ شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۷ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز، به ریاست قاضی احرار و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه های مخالف نظام” مورد محاکمه قرار گرفت و به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در دادنامه صادره که در تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته تنظیم شده است، این حکم بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مبنی بر تهیه و نصب تراکت و تصاویر و دیوار نویسی و شعارنویسی در سطح شهر تبریز و ارسال تصاویر آن از طریق فضای مجازی به یکی از گروههای اپوزیسیون صادر شده است.

افشین برزگر جمشیدی در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ به همراه مادرش رقیه عزتی در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۱۹ شهریورماه با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

رقیه عزتی عبدالجبار، مادر آقای برزگر جمشیدی نیز از اتهامات مطروحه تبرئه و قرار منع تعقیب وی در زمستان سال گذشته توسط قاضی داوود حملبر، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر شده است.

لازم به ذکر است آقای برزگر جمشیدی پیشتر نیز در خردادماه ۹۲ توسط نیروهای امنیتی به مدت دو روز بازداشت و در شهریور همان سال توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعلیقی، ۳۰ ضربه شلاق و ۲۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.