محمد اصغری: موج جدید بارش‌ها جمعه وارد کشور می‌شود/ هشدار درباره وقوع بارش‌های شدید و طغیان دوباره رودخانه‌ها

پنجشنبه, ۱۵ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
موج جدید بارش‌ها جمعه وارد کشور می‌شود/ هشدار درباره وقوع بارش‌های شدید و طغیان دوباره رودخانه‌ها

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از غروب جمعه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود که موجب سیلابی شدن معابر عمومی و طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با اعلام این خبر درباره شرایط آب و هوایی کشور افزود: با ورود این سامانه بارشی جدید باید منتظر وقوع موج جدیدی از بارش‌ها باشیم که نسبتا قابل توجه خواهد بود و به احتمال زیاد برای این بارش‌ها اخطار و هشدار صادر می‌شود.

وی گفت: استان های­ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، خوزستان، همدان، ​مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و بوشهر در ابتدا درگیر این شرایط جوی از غروب جمعه می‌شوند، اما خیلی سریع شنبه این موج بارشی به زنجان، ​قزوین، البرز و تهران می‌رسد که البته با تاخیر در شمال شرق هم فعال خواهد بود.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: ​هموطنان ما در خراسان شمالی، گلستان و خراسان رضوی برای روز شنبه باید منتظر بارش‌های منجر به آبگرفتگی معابر عمومی باشند که طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد:​ امروز در استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، یزد، کرمان، شمال هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارندگی داریم که بارش در برخی مناطق نسبتا قابل توجه است ضمن این که در کهگیلویه و بویر احمد شرایط برای وقوع بارش‌های لحظه‌ای سیل آسا مهیاست.

اصغری ادامه داد:​ در قسمت‌های شمالی کشور هم موجی عبور می‌کند یعنی از سمت آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، اردبیل، سواحل دریای خزر و به ویژه ارتفاعات، قزوین، البرز، تهران و سمنان هم باید منتظر بارش باشند که بارش‌ها در این مناطق موقتی و پراکنده خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت:​ مسافران نوروزی اگر امروز را برای بازگشت به شهرهای‌شان انتخاب کرده اند، روز خوبی است ضمن این که تا پیش از ظهر فردا هم شرایط عادی است.

وی همچنین افزود:​ در روز‌های آینده افزایش دما خواهیم داشت که مقداری نگران کننده است، چون آب شدن برف کوه‌ها موجب جاری شدن روان آب‌ها خواهد شد.

از: ایلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.