قادر محمدزاده، زندانی سیاسی مجددا به زندان یزد تبعید شد

دوشنبه, ۱۹ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – قادر محمدزاده، زندانی سیاسی که در روزهای پایانی سال گذشته از زندان ارومیه به زندان یزد تبعید شده بود به دلیل آنچه “عدم هماهنگی با زندان یزد” خوانده شده به زندان مهاباد منتقل شد. وی روز جاری مجددا از این زندان مجددا به زندان یزد تبعید شد. تبعید آقای محمدزاده بعنوان بخشی از محکومیت ۲۰ ساله حبس او صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۹ صبح امروز یکشنبه ۱۸ فروردین‌ماه ۹۸، قادر محمدزاده، زندانی سیاسی، از زندان مهاباد به زندان یزد تبعید شد.

این زندانی که پیشتر در زندان ارومیه محبوس بود در تاریخ ۲۶ اسفندماه نیز جهت اجرای بخشی از محکومیت خود به زندان یزد تبعید شده بود ولی به دلیل عدم هماهنگی بین زندانها و عدم پذیرش توسط زندان یزد به زندان مهاباد، محل محکومیت خود منتقل شده بود.

قادر محمدزاده در سال ۱۳۸۴ به اتهام “محاربه” و “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” ابتدا به اعدام و سپس در دادگاه تجدید نظر به ۲۰ سال حبس محکوم شد. وی در بهار سال ۹۰ نیز در زندان به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به سه ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

این زندانی در خردادماه سال ۹۷ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم مدتی را در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده بود.

وی در تاریخ ۱ اسفندماه سال ۹۷ به دلایل واهی و به صورت تنبیهی به “بند امن” زندان ارومیه منتقل شده و در تاریخ ۱۱ اسفندماه در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.