جان همجنس‌گرایان در گروهی از کشورها از جمله ایران در خطر است

چهارشنبه, ۲۸ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
default

بر اساس گزارش دولت آلمان جان افراد همجنس‌گرا در برخی کشورها جهان در خطر است. در دستکم ۳۷ کشور جهان این افراد تحت تعقیب دستگاه‌ قضایی قرار می‌گیرند. در این گزارش که روز دوشنبه ۲۷ فروردین (۱۵ آوریل) منتشر شده، گفته می‌شود که “علیرغم پیشرفت خوبی” که در برخی نقاط جهان علیه تبعیض در قبال هم‌جنسگرایان و ترانسجندرها رخ داده است، اما در بسیاری کشورها حقوق این افراد در تمام مراحل زندگی زیر پا گذاشته می‌شود. 

گزارش هم‌چنین به این نکته اشاره کرده که در برخی کشورهای آمریکا لاتین، در هند و در غرب کشورهای حوزه بالکان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رخ داده است.

در مقابل در کشورهایی مانند ایران، موریتانی، عربستان سعودی، سودان، امارات متحده عربی و یمن مجازات‌های سنگینی در انتظار این افراد است. در این کشورها احتمال مجازات اعدام نیز علیه هم‌جنسگرایان وجود دارد.

گزارش در پاسخ به حزب سبزهای آلمان در مورد وضعیت هم‌جنسگرایان در جهان از سوی دولت داده شده است. در این پاسخ آمده است که در کشورهایی مانند مصر یا پاکستان هم‌جنسگرایی به شکل آشکار و تحت این عنوان قابل تعقیب قانونی نیست. اما در این کشورها هم‌جنسگرایان تحت عناوین دیگری مانند «رفتار غیراخلاقی» یا «عملکرد علیه قوانین طبیعت» مجازات می‌شوند.

حزب سبزها از دولت آلمان خواسته است حالا که عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، از این امکان استفاده نماید و تلاش بیشتری برای احقاق حقوق هم‌جنسگرایان انجام دهد. حزب سبزها دولت را فراخوانده که پیشگام حمایت از هم‌جنسگرایان در تمام دنیا و حفاظت از آنان باشد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.