مختار زارعی به حبس محکوم شد

یکشنبه, ۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب سنندج مختار زارعی را به سه سال حبس محکوم کرد. جلسه دادگاه این فعال مدنی در تاریخ ۲۴ فروردین جهت رسیدگی به درخواست واخواهی نسبت به حکمی که پیشتر غیاباً علیه وی صادر شده بود برگزار شد. دادگاه نهایتا حکم اولیه را تایید و روز شنبه این حکم را به وی ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان بشر در ایران، روز شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸، حکم سه سال حبس مختار زارعی صادره توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج به وی ابلاغ شد.

یک منبع مطلع در خصوص تایید این حکم به گزارشگر هرانا گفت: “آقای زارعی پیشتر طی حکمی غیابی به سه سال حبس محکوم شده بود. درخواست واخواهی ایشان در خصوص این حکم پذیرفته و جلسه دادگاه در تاریخ ۲۴ فروردین در شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد. دادگاه نهایتا رای به تایید این حکم داده و آن را روز شنبه به این فعال مدنی ابلاغ کرده است”.

لازم به ذکر است که با تایید حکم سه سال حبس توسط دادگاه انقلاب، مختار زارعی حق دارد ظرف مدت زمان تعیین‌شده نسبت به حکم مذکور اعتراض کرده تا در دادگاه تجدیدنظر به درخواست وی رسیدگی شود.

مختار زارعی در دیماه سال گذشته در حکمی غیابی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال و از بابت “توهین به رهبر جمهوری اسلامی” به دو سال حبس محکوم شده بود.

پس از درخواست واخواهی مختار زارعی نسبت به این حکم، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج برگزار و اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” علیه وی مطرح شده بود.

لازم به یادآوری است این دومین حکمی است که طی یک سال اخیر علیه مختار زارعی صادر شده است. وی در اسفندماه سال گذشته در صفحه شخصی خود د از صدور حکم سه سال زندان به اتهام “اجتماع و تبانی از طریق اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی”، توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج خبر داده بود. این فعال مدنی به همراه تعداد دیگری از شهروندان در اواخر شهریورماه سال گذشته در پی اعتراض به اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی کرد برای چند روز بازداشت شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.