تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاغذ پاژ نیشابور

یکشنبه, 15ام اردیبهشت, 1398
اندازه قلم متن

کارگران کارخانه کاغذ پاژ نیشابور صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود مقابل فرمانداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

در نتیجه جابجایی کارخانه پردیس کاغد پاژ از شهرک صنعتی خیام به منطقه صنعتی بینالود به دلیل مشکلات زیست محیطی حدودا ۱۳۰ کارگر بیکار شدند.

این کارگران که به‌طور مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار بودند، روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کارگر نیز مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان نیشابور دست به تجمع زده بودند.

این کارگران می‌گویند: از چند وقت پیش فشار برای جابجایی کارخانه شروع شد و در نهایت کارفرما باتعطیلی کارخانه، تیر خلاص را بر زندگی و اشتغال ما وارد آورد.

فرماندار شهرستان نیشابور علت تعطیلی این کارخانه را تولید بوی نامطبوع ناشی از فعالیت این کارخانه و اعتراض اهالی منطقه عنوان کرده است.

به گفته «سعید شیبانی» تعطیلی کارخانه کاغذ پاژ با تصمیم‌گیری شورای پیشگیری از جرم استان همراه بوده است با توجه به اینکه مهلت جا به جایی کارخانه به علت بوی نامطبوعی که برای اهالی بخش زبرخان به خصوص شهر خرو ایجاد کرده بود، تمام شده است؛ به همین دلیل دستگاه قضایی شهرستان اقدام به تعطیلی این کارخانه کرده است.

وی گفت: در این کارخانه حدود ۱۳۰ کارگر فعال بوده‌اند که در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده و بیکار شده‌اند. صاحب کارخانه متعهد شده بود که در صورت تعطیلی کارخانه برای کارگران خود به دنبال کار جدیدی باشد تا آن‌ها بیکار نمانند.

وی بیان کرد: به علت اینکه صاحب کارخانه به قول خود مبنی بر جابجایی کارخانه عمل نکرده و همچنین به دلیل اعتراض دو ساله‌ای که از سوی اهالی شهر خرو به بوی نامطبوعی که از کارخانه خارج می‌شده، کارخانه کاغذ پاژ تعطیل شد.

شیبانی گفت: به علت گرانی‌های موجود جابجایی کارخانه فعلا میسر نیست. کارگر فعلا بلاتکلیف است به همین دلیل جلسه کمیسیون کارگری را در روز ۱۵ اردیبهشت خواهیم داشت تا در رابطه با وضعیت کارگران این کارخانه تصمیم‌گیری شود

@Shahrvandyar


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.