۱٫۵ میلیون جوان ایرانی مقیم خارج از کشور هستند

دوشنبه, 30ام اردیبهشت, 1392
اندازه قلم متن

به گقته مسئولان خود رژیم یک و نیم میلیون جوان ایرانی در خارج از کشور هستند.

دبیر جشنواره جوان برتر ایرانیان خارج از کشور اعلام کرد: از پنج میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر آنها در سن جوانی قرار دارند که از این تعداد، تنها ۲۹۰ نفر فرصت شرکت در جشنواره را داشتند.

علی شعبانی در گفتگو با مهر گفت: بر اساس اعلام شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در حدود یک و نیم میلیون جوان ایرانی در کشورهای خارجی مقیم هستند.

وی درباره استقبال جوانان برای حضور در جشنواره جوان برتر ایرانیان خارج از کشور افزود: شورای عالی ایرانیان تاریخ شرکت در جشنواره را از ۱۰ فروردین تا ۵ اردیبهشت ماه اعلام کرد و جوانان مقیم خارج از کشور در این فرصت اندک امکان ثبت نام را نداشته و امیدوار بودیم که زمان ثبت نام تمدید شود که این امکان فراهم نشد.

شعبانی با بیان اینکه از ۲۹۰ نفر متقاضی شرکت کننده بیشترین افراد در محورهای علمی، فناوری و پژوهشی ثبت نام کرده اند، توضیح داد: در مرحله نخست داوری ۱۴۷ پرونده به مرحله دوم داوری راه پیدا کردند. ضمن آنکه ملاک انتخاب افراد اقامت دائم در خارج از کشور و اقامت بیش از یک سال بود.

وی با اشاره به اینکه در نهایت تنها ۳۰ جوان انتخاب می شوند، درباره محورهای برگزاری همایش گفت: جشنواره در ۱۰ محور علمی پژوهشی، فناوری نوین، اقتصاد، فرهنگ و هنر، رسانه، ورزشی، گسترش و ترویج زبان فارسی، دفاع از حقوق شهروندی، دین، معارف و اخلاق اسلامی تعریف شده است

از: کلمه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.