شگفتی “ایندیپندنت” از برخورد مسئولان ایرانی با رقص تعدادی از دانش‌آموزان

دوشنبه, ۲۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
“محمد بطحایی” وزیر آموزش و پرورش ایران گفته است که دشمن سعی می‌کند راه‌های مختلفی را برای ایجاد اضطراب و نگرانی در میان مردم از طریق انتشار ویدئوهای اخیر پیدا کند”.
آفتاب‌‌نیوز :

سرویس سیاسی- روزنامه بریتانیایی “ایندیپندنت” با ابراز شگفتی از نوع رویکرد وزارت آموزش و پرورش ایران در قبال موضوع رقص تعدادی از دانش‌آموزان در مدارس با آهنگی از “ساسی مانکن” می‌نویسد وزیر آموزش و پرورش ایران کارشناسانی را تعیین کرده تا منبع ویدئوهای منتشر شده از رقص دانش‌آموزان در رسانه‌های اجتماعی را پیدا کنند.
به گزارش آفتاب‎نیوز؛ این روزنامه می‌نویسد: “محمد بطحایی” وزیر آموزش و پرورش ایران گفته است که دشمن سعی می‌کند راه‌های مختلفی را برای ایجاد اضطراب و نگرانی در میان مردم از طریق انتشار ویدئوهای اخیر پیدا کند”.
این روزنامه بریتانیایی می‌افزاید: “او گفته که مطمئن است توطئه‌ای سیاسی پشت انتشار این ویدئوها از مدارس وجود داشته است. این کلیپ‌ها رقص دانش‌آموزان با آهنگ “جنتلمن” ساسی مانکن را نشان می‌دادند. محافظه کاران در مجلس ایران نیز از این موضوع انتقاد کردند از جمله “علی مطهری” نائب رییس مجلس که خواستار توبیخ و مجازات روسای مدارس و کارکنان آن شد. ساسی مانکن اما مطهری را به چالش تمرکز بر روی مسائل مهمتر کشور و معضلات جاری دعوت کرد. ساسی نوشت واقعا بحران دلار و گوشت و قیمت بالای کالاها را رها کرده و در مورد آهنگ جنتلمن تصمیم‌گیری کرده‌اید؟! این خواننده بیش از دو میلیون دنبال‌کننده در رسانه‌های اجتماعی دارد. یکی از اعضای شورای نگهبان نیز از مقام‌های قضایی خواستار تحت پیگرد قانونی قرار دادن مقام‌های مدارسی شد که فیلم‌ها از آنجا منتشر شده‌اند. او گفت که این بخشی از “جنگ فرهنگی دشمن” علیه ایران است”.
“ایندیپندنت” در پایان می‌نویسد: “در ایران قوه قضاییه و پلیس با اعمال غیراسلامی برخورد می‌کند. در سال ۲۰۱۴ میلادی هفت شهروند ایرانی به شش ماه زندان و ۹۱ ضربه شلاق به جرم رقص با اهنگ “هپی” که از آن فیلمبرداری کرده بودند محکوم شدند. سال گذشته نیز یک دختر جوان ایرانی که در اتاق خواب خود مشغول رقص بوده و از آن فیلمبرداری کرده بود در مقابل دوربین تلویزیون دولتی ایران مجبور به عذرخواهی شد. وزیر آموزش و پرورش ایران گفته که در مقابل این اقدامات باید خواندن دعا و نماز در مدارس تقویت شوند تا اعتقادات مذهبی مردم به خطر نیفتد”.

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.