انتقال دو روحانی اهل سنت به زندان زاهدان

جمعه, ۲۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – مولوی امان الله بلوچی و عبدالرحیم کوهی، دو روحانی اهل سنت که پیشتر از زندان زاهدان به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده بودند، روز گذشته مجدداً به این زندان بازگردانده شدند. این دو زندانی پیشتر جهت تشکیل پرونده و طرح اتهامات جدید به اداره اطلاعات منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، دو روحانی اهل سنت بلوچ از بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان به زندان این شهر بازگردانده شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده این دو روحانی اهل سنت در فروردین ماه جهت انجام مراحل قانونی برای آزادی آنها با تودیع قرار وثیقه به زندان زاهدان مراجعه کرده بودند، اما مسئولین زندان به آنها اطلاع دادند که امان الله بلوچی و عبدالرحیم کوهی توسط نیروهای امنیتی به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شده‌اند. این دو را بعداٌ جهت تشکیل پرونده و طرح اتهامات جدید علیه آنها به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل کرده بودند و دیروز سرانجام به زندان زاهدان بازگردانده شدند”.

لازم به یادآوری است مولوی امان الله بلوچی و عبدالرحیم کوهی قرار بود در فروردین‌ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شوند، اما آزادی آنها به دلیل افزایش میزان قرار وثیقه و عدم توانایی شان از تامین آن با مانع روبرو شده بود.

مولوی امان الله بلوچی مدرس یکی از مکتب‌های حوزه علمیه کوه ون سرباز و عبدالرحیم کوهی مدرس علوم دینی دو تن از روحانیون منطقه سرباز هستند که در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۴ توسط ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات امنیتی مواجه شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.