برخورد سپاه با سه مجموعه مدلینگ در اراک

شنبه, ۲۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان‌وایر– وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه «سه شبکه سازمان‌یافته مدلینگ و ابتذال در استان مرکزی را شناسایی» کرده و اعضای آن را پس از احضار به مراجع قضایی معرفی کردند.

روابط عمومی سپاه استان مرکزی اعلام کرده برخورد با این افراد پیرو دستور علی خامنه‌ای مبنی بر «حفظ امنیت در فضای مجازی به ویژه در عرصه فرهنگی» صورت گرفته است.

سپاه استان مرکزی افزوده «با هماهنگی و دستور مقام قضایی عوامل این شبکه احضار و پرونده برای تصمیم‌گیری به مراجع قضایی ارسال شده است.»

سال گذشته نیز فرمانده انتظامی هرمزگان از بازداشت ۴۶ نفر به خاطر فعالیت در عرصه مدلینگ خبر داده بود.

سپاه پاسداران و مقام‌های قضایی در سال‌های اخیر از «برخورد» با صدها نفر از مدیران گروه‌های «مدلینگ» در فضای مجازی و کاربران این گروه‌ها در استان‌های تهران، فارس، کردستان، سمنان و اردبیل خبر داده‌اند.

از جمله مرکز جرائم سازمان‌یافته سایبری، وابسته به سپاه دوم شهریور سال ۹۵ خبر داده بود که «مدیران» ۴۵۰ صفحه، کانال و یا گروه در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه به اتهام‌هایی چون «مدلینگ مجرمانه» و «توهین به عقاید دینی» دستگیر و یا احضار شده‌اند.

در سال‌های گذشته و به خصوص پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، نهادهای نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی بار‌ها درباره به گفته آنان آثار منفی شبکه‌های اجتماعی هشدار داده‌اند و گزارش‌هایی درباره دستگیری تعدادی از کاربران این شبکه‌ها منتشر شده است.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.