دادگاه تجدید نظر؛ میلاد محمدحسینی را پس از آزادی به حبس محکوم کرد

چهارشنبه, ۸ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان مرکزی، محکومیت میلاد محمد حسینی، شهروند ساکن اراک را به ۲ سال حبس تعزیری، عینا تائید و پرونده وی را به شعبه اجرای احکام ارسال کرد. وی پیشتر توسط دادگاه کیفری دو شهرستان اراک از بابت اتهام “توهین به مقدسات” به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این شهروند از بابت پرونده دیگری نیز در دادگاه انقلاب این شهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه با پایان دوران محکومیت از زندان اراک آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۵ خردادماه ۹۸، شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان مرکزی حکم حبس صادره در دادگاه بدوی علیه میلاد محمدحسینی را عینا تائید و به صورت شفاهی به وی ابلاغ کرد.

گفته می شود این دادگاه که روز یکشنبه به ریاست قاضی جلالی و فراهانی برگزار شده بود پس از تائید حکم دو سال حبس تعزیری، پرونده وی به شعبه اجرای احکام اراک ارسال کرده است.

به گفته یک منبع نزدیک به آقای محمدحسینی، قاضی دادگاه تجدید نظر گفته است که دادنامه این دادگاه همزمان با ابلاغیه اجرای احکام طی روزهای آتی به وی ابلاغ خواهد شد.

میلاد محمد حسینی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۹۷ به دلیل انتشار مطالبی در فضای مجازی توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت و پس از دو روز بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه به زندان اراک منتقل شد.

وی پس از انتقال به زندان در شعبه دوم دادگاه انقلاب اراک به ریاست قاضی آقاحسینی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم و این حکم در تاریخ ۲ بهمن ماه ۹۷ در زندان به وی ابلاغ شد.

آقای محمدحسینی همزمان در بخش دیگری از کیفرخواست صادره، توسط شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو شهرستان اراک مورد محاکمه قرار گرفته و از بابت اتهام “توهین به مقدسات” به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

میلاد محمدحسینی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری از بابت محکومیت ۴ ماهه خود با پایان دوران حبس و از بابت پرونده دیگر خود با تودیع قرار وثیقه از زندان اراک آزاد شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.