جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به بیمارستان اعزام شد

شنبه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه که به دلیل مشکلات ناشی از عفونت و سنگ کلیه به بهداری این زندان منتقل شده بود، طی روز جاری به بیمارستان اعزام شد. وی از سال ۹۴ جهت تحمل دوران محکومیت ۳ سال و ۹ ماهه خود در زندان ارومیه به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۱۷ خردادماه ۱۳۹۸، جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه جهت رسیدگی پزشکی به مشکلات ناشی از بیماری سنگ کلیه به بیمارستان اعزام شد.

این زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۱۵ خردادماه در پی وضعیت نامساعد سلامتی‌اش به بهداری زندان ارومیه منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که جواد احمدی از ابتدای دوران محکومیت خود با مشکل عفونت و سنگ کلیه روبرو بوده و با وجود درخواست‌های مکرر مبنی بر اعزام به بیمارستان خارج از زندان، تا امروز از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده بود.

وی در پاییز سال ۹۴ بازداشت و به اتهام “عضویت در احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم حبس صادره علیه این زندانی سیاسی به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه کاهش پیدا کرد.

جواد احمدی در سال ۹۶ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده و به دلیل مخالفت مسئولین جهت اعزام وی به بند ۱۲ سیاسی زندان ارومیه از بند عمومی به بند کارگران این زندان منتقل شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.