در پی اقدام به خودکشی؛ زندانی محکوم به اعدام بدون رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی منتقل شد

شنبه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – عباس طاهری، زندانی ۲۴ ساله محکوم به اعدام محبوس در زندان رجایی شهر کرج به دلیل رفتار نامناسب رئیس اندرزگاه و بی توجهی مسئولین به خواسته وی مبنی بر انتقال به اندرزگاه دیگر، در تاریخ ۷ خردادماه اقدام به خودکشی کرده و بدون رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی این زندان منتقل شده است. وی پیشتر نیز در همین رابطه با دوختن لبهایش دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس طاهری، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در پی اقدام به خودکشی، بدون رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی این زندان منتقل شده است.

عباس طاهری در تاریخ ۷ خردادماه، به دلیل رفتار نامناسب رئیس اندرزگاه و نداشتن امنیت جانی در اندرزگاه ۳ و همچنین بی توجهی مسئولین زندان نسبت به خواسته وی مبنی بر انتقالش به اندرزگاهی دیگر از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زده است.

گفته می شود مسئولین اندرزگاه بدون رسیدگی پزشکی، وی را با وضعیت نامناسب به سلول انفرادی زندان منتقل کردند.

وی پیشتر نیز در همین رابطه در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه با دوختن لب ها دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای طاهری به دلیل رفتار بد رئیس اندرزگاه از مدتها قبل و مکررا از مسئولین زندان خواسته بود با انتقال وی به اندرزگاه دیگر موافقت کنند؛ با این حال همواره با بی توجهی مسئولین مواجه شده است. در حالی که آقای طاهری لبهایش را دوخته و دست به اعتصاب غذا زده کماکان توجهی به وضعیت او نمی‌شود و سعید احمدی، رئیس اندرزگاه به او گفته فقط در صورتی منتقل خواهی شد که خودکشی کنی”.

“عباس طاهری” فرزند غلامرضا، متولد ۱۳۷۴، اهل اسلامشهر که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده از حدود ۶ سال قبل در حال تحمل حبس است. حکم اعدام این زندانی پیشتر توسط شعبه ۷۱ دیوان عالی کشور قطعی شده است.

آقای طاهری پیشتر نیز بارها بعنوان زندانی معترض به شرایط، مورد ضرب و شتم مسئولین یا زندانیان تحریک شده قرار گرفته و چندین بار درخواست انتقال به بندی دیگر داده که با بی توجهی مسئولین زندان مواجه شده است.

وی پیشتر نیز در آبان ماه ۹۶ به دلیل اینکه مدعی بود رییس این زندان برای تسریع در اعدام او تلاش می کند و از این جهت تاکنون چندین بار مکاتبه و تماس با اولیای دم داشته است، دست به اعتصاب غذا زده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.