تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات اصغر امیرزادگانی فعال صنفی معلمان

دوشنبه, ۲۰ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان در تاریخ ۲۵ خردادماه و در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروز آباد برگزار خواهد شد. این فعال صنفی معلمان پیشتر نیز به دادستانی احضار و پس از تفهیم اتهام، بازداشت و با تودیع قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اصغر امیر ‌‌‌زادگانی، فعال صنفی معلمان، در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروز آباد استان فارس برگزار خواهد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “پرونده اصغر امیرزادگانی به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروز آباد ارجاع شده و جلسه رسیدگی به اتهامات ایشان در تاریخ ۲۵ خردادماه برگزار خواهد شد”.

این منبع همچنین افزود: “اتهامات مطروحه علیه آقای امیرزادگانی “توهین به مقامات دولتی”، “نشر اکاذیب” و “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه عنوان شده است.

لازم به ذکر است که آقای امیرزادگانی در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه با دریافت ابلاغیه به دادستانی دادسرای فیروزآباد احضار شده بود.

وی پیشتر نیز در خصوص شکایت دادستانی از ایشان مبنی بر “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب با مصداق حمایت از معلمان بازداشت‌شده در فضای مجازی” به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد احضار شده بود. بر اساس ابلاغیه مذکور وی می‌بایست روز ۳۱ فروردین در محل شعبه دادستانی حضور می‌یافت.

اصغر امیرزادگانی روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸، در پی حضور در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهر فیروزآباد بازداشت و پس از تفهیم اتهام در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه با تودیع قرار کفالت تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگانی پیشتر در تاریخ ۲۴ مهرماه سال گذشته با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود. اما با شکایت دادستانی این پرونده به جریان افتاده است.

گفتنی است که آقای امیرزادگانی پیش از این نیز توسط اطلاعات سپاه و حراست آموزش پرورش فیروزآباد احضار شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.