جواد احمدی بدون تکمیل دوره درمان به زندان ارومیه بازگردانده شد

چهارشنبه, ۲۲ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه که روز جمعه به دلیل مشکلات ناشی از عفونت و سنگ کلیه به بیمارستان اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، به زندان بازگردانده شد. انتقال مجدد وی از بیمارستان به زندان تنها یک روز پس از عمل جراحی در حالی انجام شده که به گفته پزشکان، وی به مراقبت پس از جراحی نیاز داشته و روند مداوا به پایان نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه ۱۳۹۸، جواد احمدی زندانی سیاسی که جهت انجام عمل کلیه به بیمارستان اعزام شده بود، بدون تکمیل دوره درمان به زندان ارومیه بازگردانده شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای محمدی روز جمعه از ناحیه هر دو کلیه تحت عمل جراحی قرار گرفت و تنها یک روز پس از عمل یعنی شنبه، بلافاصله به زندان بازگردانده شد. انتقال مجدد وی از بیمارستان به زندان در حالی صورت گرفت که به گفته پزشک معالج وی دستکم به پنج روز مراقبت پس از جراحی نیاز داشت”.

این منبع اعلام کرد : “علیرغم وضعیت جسمانی جواد احمدی، این زندانی اکنون بدون رسیدگی پزشکی و تکمیل دوره درمان خود در بیمارستان، در بند کارگران زندان ارومیه تحمل حبس می‌کند”.

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۱۷ خردادماه ۹۸ جهت رسیدگی پزشکی به مشکلات ناشی از بیماری سنگ کلیه به بیمارستان اعزام شده بود.

لازم به ذکر است که جواد احمدی از ابتدای دوران محکومیت خود با مشکل عفونت و سنگ کلیه روبرو بوده و با وجود درخواست‌های مکرر مبنی بر اعزام به بیمارستان خارج از زندان، تا پیش این از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده بود.

وی در پاییز سال ۹۴ بازداشت و به اتهام “عضویت در احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم حبس صادره علیه این زندانی سیاسی به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه کاهش پیدا کرد.

جواد احمدی در سال ۹۶ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده و به دلیل مخالفت مسئولین جهت اعزام وی به بند ۱۲ سیاسی زندان ارومیه از بند عمومی به بند کارگران این زندان منتقل شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.