دادگاه تجدیدنظر جعفر رستمی راد را به حبس محکوم کرد

پنجشنبه, 23ام خرداد, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان تهران با تایید حکم بدوی جعفر رستمی راد، فعال ترک (آذربایجانی)، وی را ۶ ماه حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی محکوم کرد. این حکم پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جعفر رستمی راد، فعال ترک (آذربایجانی) توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به شش ماه حبس محکوم شد.

جلسه دادگاه تجدیدنظر آقای رستمی راد در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شد و در نتیجه آن حکم شش ماه حبس تعزیری و ممنوعیت از هرگونه عضویت در احزاب و گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای که پیشتر از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” توسط شعبه ۲۶  دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شده بود، عیناَ تایید  و به وی ابلاغ شد.

آقای رستمی راد در فروردین ماه سال جاری طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به دادگاه تجدیدنظر احضار شده بود. بر اساس این احضاریه وی باید در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور می‌یافت.

لازم به یادآوری است که جعفر رستمی راد در تیرماه سال گذشته در جریان تجمعات قلعه بابک بازداشت و پس از حدود یک ماه در تاریخ ۹ مرداد با قرار وثیقه از بازداشتگاه اوین آزاد شده بود. این فعال ترک در آبانماه طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود.

وی نهایتا در دیماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری و محرومیت از  فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته های سیاسی و اجتماعی محکومشد. در حکم صادره که به صورت شفاهی قرائت شده بود قاضی پرونده محکومیت ۷ ماهه در پرونده قبلی آقای رستمی راد را یکی از دلایل محکومیتش در این پرونده قلمداد کرده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.