در هفتمین روز اعتصاب غذا؛ ضرب و شتم و انتقال امیر ستاری رئوف به سلول انفرادی

دوشنبه, ۲۷ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا –  امیر ستاری رئوف از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ که اکنون در زندان تبریز تحمل حبس می کند، در هفتمین روز اعتصاب غذای خود پس از ضرب و شتم توسط مسئولین زندان به سلول انفرادی منتقل شد. وی در اعتراض به عدم رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده‌اش از روز دوشنبه دست به اعتصاب غذا زده است زیرا علیرغم اتمام محکومیت ۷ ماهه وی، با گشایش پرونده جدید و تغییر حکم تائید و اجرا شده، محکومیت وی به ۵ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۹۸، امیر ستاری رئوف، زندانی محبوس در زندان تبریز پس از ضرب و شتم به سلول انفرادی این زندان منتقل شد.

همزمان بودن این رفتار مسئولین زندان با هفتمین روز اعتصاب غذای آقای ستاری رئوف، در کنار عدم پاسخ‌دهی آنان در ارتباط با وضعیت کنونی وی باعث افزایش نگرانی خانواده این زندانی شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی، انتقال آقای ستاری رئوف به سلول انفرادی و ضرب و شتم وی در پی بروز درگیری لفظی با مسئولین زندان صورت گرفته است. جزئیات دقیقی از وضعیت فعلی وی در دست نیست.

لازم به ذکر است امیر ستاری رئوف از تاریخ ۲۰ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است.

وی روز دوشنبه طی تماسی که با نزدیکان خود داشته ضمن اعلام اعتصاب غذای خود دلیل این اقدام را اعتراض به تعویق در رسیدگی به پرونده و ایرادات موجود در آن عنوان کرده و این مشکلات را نتیجه دخالت های فراقانونی نهادهای امنیتی دانسته بود.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. این شهروند پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۹۷ توسط شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسید.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۹ تیرماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

در تاریخ ۲۷ شهریور ماه همان سال و در سومین ماه حبس مجددا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “توهین به رهبری” به ۶ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۹۷ و بدون اطلاع این زندانی اقدام به تجمیع دو پرونده کرده و در پی این موضوع شعبه سوم تجدید نظر استان آذربایجان شرقی احکام صادره را «خلاف بیّن شرع» دانسته و حکم ۷ ماه محکومیت تائید و اجرا شده وی به ۵ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.