انتقال رضا گلپور چمرکوهی از زندان اوین به مکان نامعلوم

چهارشنبه, ۲۹ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – رضا گلپور چمرکوهی، نویسنده کتاب شنود اشباح و زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین روز جاری به مکان نامعلومی منتقل شده است. وی که پیشتر به مدت طولانی در بند ۲ الف تحت مسئولیت اطلاعات سپاه پاسداران نگهداری و بازجویی شده بود، اواسط بهمن ماه سال گذشته به اندرزگاه ۸ این زندان منتقل شده بود. رضا گلپور بر اساس اتهامات متعددی از جمله “همکاری با دولت دولت اسرائیل” به ۲۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد که ۱۵ سال از آن قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۸ خردادماه ۹۸، رضا گلپور چمرکوهی، زندان امنیتی محبوس در زندان اوین به مکان نامعلومی منتقل شده است.

از دلایل انتقال و محل نگهداری آقای گلپور تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

آقای گلپور در بهمن ماه سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲ الف منتقل شد.

وی در مردادماه سال ۹۶ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهامات “جاسوسی برای دولت متخاصم”، “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی”، “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” و “نگهداری مهمات (فشنگ) جنگی” مورد محاکمه قرار گرفت و به ۲۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آقای گلپور نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر از اتهام جاسوسی تبرئه و به اتهام “همکاری با دولت اسرائیل” و اتهامات قبلی مورد محاکمه قرار گرفت. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس تعزیری برای او قابل اجرا شد.

رضا گلپور عمده ایام بازداشت خود ناکنون را در محل بازداشتگاه اطلاعات سپاه سپری کرد با اینحال برای چند بار بصورت کوتاه مدت به بندهای عمومی زندان اوین نیز منتقل شد. وی آخرین بار اواسط بهمن ماه سال گذشته به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شده بود.

رضا گلپور چمرکوهی، متولد ۱۳۵۶ است، او را به نام نویسنده کتاب شنود اشباح می شناسند که سال ٨١ توسط انتشارات کلیدر منتشر شده و فحوای آن ایراد اتهام جاسوسی به چهره های مطرح اصلاح طلبان است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.